fbpx
8 C
Olsztyn
niedziela, 16 maja, 2021
reklama

Warmińsko-Mazurskie. Zajęte 134 łóżka covidowe z 512 dostępnych

reklama

W szpitalach woj. warmińsko-mazurskiego z powodu zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 134 pacjentów. Do respiratorów podłączonych jest 8 osób – podały służby wojewody.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował, że w regionie utworzono kolejny oddział do leczenia pacjentów zakażonych COVID-19. Oddział na 24 łóżka utworzono w szpitalu pulmonologicznym w Olsztynie.

„Oznacza to, że w regionie jest w sumie 512 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Zajęte są 134 takie łóżka” – podał Guzek.

reklama

Na utworzonych w ostatnich dniach oddziałach dla chorych leczonych z powodu koronawirusa nie ma łóżek respiratorowych.

W sumie w regionie zarezerwowano 22 respiratory dla chorych z COVID-19. Zajętych jest 8 tych urządzeń.

W czwartek w regionie przybyło 191 osób z potwierdzonym zakażeniem COVID-19, zmarły trzy osoby. Najwięcej chorych, 43 osoby, przybyło w Olsztynie. Guzek powiedział, że w czwartek nie wykryto nowych dużych ognisk choroby, zakażenia powstały w wyniku kontaktów z innymi zakażonymi osobami.

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze