fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 20 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Wojewoda warmińsko-mazurski wydał decyzje w stosunku do 23 lekarzy

Wiadomości Wojewoda warmińsko-mazurski wydał decyzje w stosunku do 23 lekarzy

Wojewoda warmińsko-mazurski w ostatnich dniach wydał decyzje wobec 23 lekarzy POZ kierujące tych medyków do pracy w szpitalach, w tym w szpitalu koordynującym w Ostródzie – poinformował rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek.

„Wojewoda warmińsko-mazurski w ostatnich dniach wydał 23 decyzje, na których mocy lekarze z POZ mają pracować m.in. w szpitalu koordynującym leczącym chorych na COVID-19 w Ostródzie. Wciąż są one wydawane i dostarczane” – powiedział w poniedziałek rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek.

Rzecznik doprecyzował, że są to „lekarze praktykujący, nie emeryci czy ludzie w podeszłym wieku”.

„Są czynni zawodowo. Zależy nam na specjalistach chorób wewnętrznych” – powiedział Guzek. Dodał, że lekarze z przychodni mają zasilić m.in. szpital w Ostródzie, który jest w woj. warmińsko-mazurskim szpitalem koordynującym leczenie chorych na COVID-19.

Guzek dodał, że od początku pandemii wojewoda wydał w sumie 52 podobne decyzje, co oznacza, że blisko połowa z nich została wydana w ostatnich dniach.

Rzecznik wojewody w rozmowie wyjaśnił, że powodem takiego działania wojewody jest brak lekarzy. Obecnie w regionie 320 osób tzw. białego personelu – lekarzy i pielęgniarek – jest chorych bądź na kwarantannie. „To bardzo znaczna liczba, musimy wspomóc szpitale kadrowo” – podkreślił Guzek.

Od decyzji wojewody można się odwołać.

Trudna sytuacja kadrowa panuje nie tylko w szpitalu w Ostródzie, ale też np. w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie. Wicedyrektor placówki ds. medycznych dr Jerzy Górny powiedział, że we wtorek wykryto zakażenie u lekarzy na oddziałach hematologii, laryngologii i nefrologii.

„Od 4-5 dni sytuacja jest bardzo trudna. Bierzemy pod uwagę blokowanie oddziałów, ponieważ obawiamy się, czy podołamy opiekować się pacjentami. Musimy działać szybko i dostosowywać się do sytuacji, która naprawdę jest zła” – powiedział dr Górny.

Służby sanitarne poinformowały we wtorek, że w regionie wykryto ogniska koronawirusa w szpitalu w Biskupcu, w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Gołdapi i w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Nidzicy.

Wojewoda zdecydował także, że w szpitalu miejskim w Olsztynie, liczący 26 łóżek oddział wewnętrzny został przeznaczony „w zakresie internistycznym” dla pacjentów z COVID-19.

„Pacjentami zajmuje się personel medyczny oddziału wewnętrznego przy wsparciu personelu oddziału anestezjologii i intensywnej terapii” – podała rzecznik placówki Daria Rodziewicz. Dodała, że oddział jest izolowany śluzami od pozostałej części szpitala.

„Uruchomienie oddziału internistycznego dla pacjentów z koronawirusem nie wpływa w sposób istotny na działalność pozostałych oddziałów” – zapewniła rzecznik szpitala miejskiego.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x