fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 28 stycznia, 2022
reklama

Żołnierze kontrolują przebywających na kwarantannie

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Na wniosek komendanta wojewódzkiego policji żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wrócili do udzielania wsparcia policji w zakresie prowadzenia kontroli kwarantanny.

Ostatnie trzy miesiące szkolenia kryzysowego było ukierunkowane na doskonalenie kompetencji specjalistycznych oraz współdziałania z innymi służbami. Od kilku dni nasi żołnierze wrócili też do wsparcia policji, która w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdza osoby objęte kwarantanną. Zakres pomocy obejmuje udział we wspólnych patrolach, których zadaniem jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach.

„W miarę posiadanych możliwości do zadań wsparci policji kierowani są żołnierze posiadający przeszkolenie medyczne. Wyposażeni są w plecaki medyczne co pozwala na wsparcie policji i dodawanie jej kompetencji w zakresie pierwszej pomocy” – poinformowała Paulina Kucińska, Rzecznik Prasowy 4.W-MBOT

Czytaj też:  Atak koronawirusa spowodował problemy na UWM
Żołnierze kontrolują przebywających na kwarantannie
Autor zdjęcia: 4.W-MBOT
reklama

Wspólne działania żołnierzy i policjantów mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W patrolach uczestniczy minimum jeden policjant i żołnierz. Podczas kontroli dopytują również czy potrzebna jest pomoc, czy mieszkańcom czegoś nie brakuje. Wspólne mieszane patrole policji i żołnierzy zostały podjęte w całym województwie warmińsko-mazurskim. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności, którą realizują każdego dnia w związku z powyższymi zadaniami.

Źródło: 4.W-MBOT

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama