10.6 C
Olsztyn
czwartek, 27 marca, 2025
reklama

Olsztynianka gwiazdą brazylijskiego karnawału. Wesprzyj ją

OlsztynOlsztynianka gwiazdą brazylijskiego karnawału. Wesprzyj ją

Pochodząca z naszego miasta tancerka ma szansę wystąpić w Brazylii w czasie najsłynniejszej imprezy karnawałowej świata. Możesz pomóc jej spełnić to marzenie.

Katarzyna Stocka jest rodowitą olsztynianką – kocha taniec, sama jest również instruktorką. W listopadzie ubiegłego roku pani Kasia została zauważona w czasie pobytu w Brazylii, gdzie szkoliła swoje umiejętności. Najwyraźniej samba w jej wykonaniu przypadła do gustu Latynosom, ponieważ zaproponowano jej rolę głównej tancerki szkoły Alegria da Zona Sul w czasie karnawału w Rio de Janeiro.

Bycie Rainha de Bateria, czyli solistką, która otwiera korowód, to ogromne wyróżnienie. – Takie miejsca zajmują wyłącznie Brazylijki i do tego znane aktorki, modelki itp. – podkreśla pani Kasia, która ma szansę zostać pierwszą Polką w tej roli.

Fot. Facebook/kasha.stocka.
Fot. Facebook/kasha.stocka.

Taki wyjazd wiąże się jednak z kosztami. – To wydatek rzędu 60 tys. zł, ponieważ trzeba zakupić strój i opłacić miejsce w szkole – wyjaśnia instruktorka z Olsztyna, która liczy na pomoc w zgromadzeniu części potrzebnej kwoty. W internetowym serwisie wpieram.to trwa zbiórka pieniędzy na wyprawę do Rio (TUTAJ).

Nie tylko tak można pomóc pani Kasi w spełnieniu jej marzenia. W najbliższy piątek (8.01) w Qźni Muzycznych Klimatów na olsztyńskiej starówce olsztynianka zatańczy sambę w karnawałowym stroju z pełną oprawą muzyczną. Tego wieczoru także będzie prowadzona zbiórka pieniędzy – chętni będą mogli wylicytować m.in. lot szybowcem nad Olsztynem. Początek pokazu o godz. 21.

Impreza w Rio rozpocznie się na początku lutego. Termin wylotu pani Kasi do Brazylii to 11 stycznia.

Możecie też śledzić ją na Facebooku TUTAJ.

Zostaw opinię pod artykułem
reklama
Popularne wideo z regionu

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

2 KOMENTARZY

Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
edek
7 stycznia 2016 14:45

bleh ladniejszych juz nie bylo bo ta to wioska straszna

Aleksander
6 stycznia 2016 17:12

Ludzie rzwiązanie problemu jest bardzo proste. Biletomaty, tam gdzie to możliwe należy schować pod dach. Np. mozna to wstawic do holu Centrum Aplpha. Nikt go tam nie zniszczy nie zamarznie i będzie działal. Tak samo na Placu Bema można go postawic na korytarzu Urzedu powiatoweo itd. itd. a wmiejscu gdzie dawniej satły postawić tablice jasno pokazującą gdzie to urządzenie stoi. Jak patrzę na klejki ludzi marznący na mrozie to ręce opadają. Ludzie z Maisata zacznijcie myśleć.

Polecane