fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 10 kwietnia, 2021
reklama

Ile jest wolnych łóżek covidowych oraz respiratorów w szpitalach na Warmii i Mazurach?

reklama

W województwie warmińsko-mazurskim w czwartek po południu wolnych było 76 łóżek przeznaczonych dla chorych na COVID-19 – poinformował Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

W szpitalach woj. warmińsko-mazurskiego w czwartek po południu były w sumie 173 łóżka covidowe. W tym samym czasie zajętych było 106 z nich. Dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie Krzysztof Kuriata zapewnił, że w regionie nie ma problemu z umieszczaniem chorych w szpitalach.

„Przyjęcia są płynne, nie ma kolejek” – zapewnił Kuriata.

reklama

W regionie jest 9 respiratorów przeznaczonych wyłącznie dla chorych na koronawirusa. Obecnie zajęte są 3 takie urządzenia. „Respiratorów mamy więcej, ale 9 jest wyłącznie covidowych” – wyjaśnił Kuriata.

W czwartek w woj. warmińsko-mazurskim odnotowano 105 nowych zakażeń koronawirusem, 3 osoby zmarły.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: