Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
4.4 C
Olsztyn
piątek, 22 Listopad, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Co? Gdzie? Kiedy?

listopad, 2019

23LIS(LIS 23)18:00Andrzejki 2019Stadnina Koni - Kojrys, Redykajny 22

Nowe Urbino już jeżdżą po Olsztynie

reklama

Zakupione przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne pojazdy wyjechały na ulice naszego miasta w pierwszy poniedziałek nowego roku, 4 stycznia. 

W minionym roku MPK Olsztyn ogłosiło przetarg dotyczący dostawy 12 fabrycznie nowych autobusów miejskich: 6 pojazdów standard (maxi) i 6 przegubowych (mega), wyposażonych m.in. w ekrany wyświetlające informację pasażerską oraz klimatyzację.

Wykonawcą została firma Solaris, która była również odpowiedzialna za produkcję olsztyńskich tramwajów. Nowoczesne pojazdy dojechały na Warmię pod koniec grudnia.

reklama

Fot. Facebook/MPKwOlsztynie.
Fot. Facebook/MPKwOlsztynie.

Nowiuteńkie i pachnące lakierem Solarisy Urbino w naszej bazie – czytamy na Facebooku MPK Olsztyn. – Jeszcze przed Sylwestrem dojechały wszystkie zamówione, 12 sztuk – po sześć przegubowych i „krótkich”.

Niskopodłogowe autobusy zostały już zarejestrowane i w poniedziałek włączone je do obsługi olsztyńskich linii.

reklama
reklama

6 KOMENTARZE

  1. Szkoda tylko, że nie jeżdżą na Zieloną Górkę. Nie dość, ze zabrali nam 36, autobus, którym można było się wyrwać z tego osiedla w miarę szybko do centrum i na uczelnie, to jeszcze puszczają na tą trasę jakieś zapyziałe, zardzewiałe autobusy. Teraz mamy 116, które do centrum jedzie dwa razy dużej niż 36, bo jedzie trasą, na której cały czas jest gdzies korek, ja się pytam gdzie są tu ułatwienia? Osiedle się rozrasta, dobudowali teraz nowy blok, a nam zabrali autobus? Teraz tak naprawdę mamy 1 autobus, za to 36 jeździ na jagiellonską szpital, gdzie co chwile jedzie jakis autobus. To jest jakaś kpina.

  2. Miło patrzeć, że inwestuje się w Polskie marki, że pieniądz zostaje w kraju. Dobrze również, że kolej zaopatruje się u rodzimych producentów. Polak w końcu zdecydowanie potrafi! Oby i inne gałęzie przemysłu budowały obieg zamknięty w kraju. Od zbrojeń począwszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

JASAMtozrobię! Olsztyński market budowlany w niezwykły sposób chce dotrzeć do klientów

Sieć marketów budowlanych JASAM wychodzi z szalenie ciekawą inicjatywą i uruchamia swój kanał na YouTube! Debiutancki cykl "JASAMtozrobię", skupia się wokół pomocy instruktażowej przy...

RABATOL.PL

X