fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 30 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nowe Urbino już jeżdżą po Olsztynie

Wiadomości Nowe Urbino już jeżdżą po Olsztynie

Zakupione przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne pojazdy wyjechały na ulice naszego miasta w pierwszy poniedziałek nowego roku, 4 stycznia. 

W minionym roku MPK Olsztyn ogłosiło przetarg dotyczący dostawy 12 fabrycznie nowych autobusów miejskich: 6 pojazdów standard (maxi) i 6 przegubowych (mega), wyposażonych m.in. w ekrany wyświetlające informację pasażerską oraz klimatyzację.

Wykonawcą została firma Solaris, która była również odpowiedzialna za produkcję olsztyńskich tramwajów. Nowoczesne pojazdy dojechały na Warmię pod koniec grudnia.

Fot. Facebook/MPKwOlsztynie.
Fot. Facebook/MPKwOlsztynie.

Nowiuteńkie i pachnące lakierem Solarisy Urbino w naszej bazie – czytamy na Facebooku MPK Olsztyn. – Jeszcze przed Sylwestrem dojechały wszystkie zamówione, 12 sztuk – po sześć przegubowych i „krótkich”.

Niskopodłogowe autobusy zostały już zarejestrowane i w poniedziałek włączone je do obsługi olsztyńskich linii.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

6 KOMENTARZE

  1. Szkoda tylko, że nie jeżdżą na Zieloną Górkę. Nie dość, ze zabrali nam 36, autobus, którym można było się wyrwać z tego osiedla w miarę szybko do centrum i na uczelnie, to jeszcze puszczają na tą trasę jakieś zapyziałe, zardzewiałe autobusy. Teraz mamy 116, które do centrum jedzie dwa razy dużej niż 36, bo jedzie trasą, na której cały czas jest gdzies korek, ja się pytam gdzie są tu ułatwienia? Osiedle się rozrasta, dobudowali teraz nowy blok, a nam zabrali autobus? Teraz tak naprawdę mamy 1 autobus, za to 36 jeździ na jagiellonską szpital, gdzie co chwile jedzie jakis autobus. To jest jakaś kpina.

  2. Miło patrzeć, że inwestuje się w Polskie marki, że pieniądz zostaje w kraju. Dobrze również, że kolej zaopatruje się u rodzimych producentów. Polak w końcu zdecydowanie potrafi! Oby i inne gałęzie przemysłu budowały obieg zamknięty w kraju. Od zbrojeń począwszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Największy klub w Olsztynie ma niezwykłą ofertę: pijesz bez limitu

"Hookah club" w Olsztynie wystartował z nową, ekstremalnie opłacalną ofertą. "3 dni ucztowania" bez limitów. Jedyny taki Shisha Club w Olsztynie, a może i w...

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przeczytaj także: