3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Jak poradzić sobie z kredytem frankowym?

Materiał zewnętrznyJak poradzić sobie z kredytem frankowym?

Kredyt na mieszkanie denominowany we frankach był swego czasu prawdziwym hitem i mało kto go nie posiadał. Z czasem jednak odkryto drugą, o wiele ciemniejszą stronę pożyczania pieniędzy w tej konkretnej walucie. Jak możemy sobie poradzić jeżeli dotyczy nas ten problem, a negocjacje i prośby kierowane w stronę banku nic nie dały? Kto nam może pomóc i jak podjąć walkę o swoje?

reklama

1. Czym są kredyty frankowe?

2. Jak poradzić sobie z kredytem frankowym?

reklama

3. Gdzie szukać pomocy?

Czym są kredyty frankowe?

Kredyty frankowe były swego czasu bardzo popularne przy zakupie nieruchomości. Wiele banków aktywnie nakłaniało klientów do zaciągania kredytu na mieszkanie w obcej walucie, a czasem wręcz dochodziło do absurdalnych sytuacji gdy mieliśmy zdolność kredytową we frankach, a w złotówkach już nie. O ile dla wielu osób takie rozwiązanie było opłacalne, o tyle część bardzo mocno na umowie ucierpiała. Niektóre osoby do tej pory borykają się z zadłużeniem, które z racji na nie całkiem uczciwe zagrywki banków po wielu latach spłacania jest wyższe, niż w momencie zaciągnięcia pożyczki. Jeżeli zaliczasz się do tej ostatniej grupy, wiedz że możesz podjąć kroki prawne w celu rozwiązania tego problemu.

Jak poradzić sobie z kredytem frankowym?

Należy jednak przede wszystkim pamiętać, że samodzielne wygranie z bankiem, a w szczególności przy tak delikatnej i skomplikowanej sprawie, jest bardzo trudne jeżeli nie niemożliwe. O ile jesteśmy w stanie, warto udać się ze swoją sprawą do prawnika specjalizującego się w tego typu procesach. Niektóre kredyty frankowe kancelaria może być w stanie aktywnie negocjować z bankiem, a czasem wręcz wypowiedzieć umowę bez szkody dla nas jako jednej ze stron. Decydując się na taki krok musimy mieć na względzie, że jest to decyzja ostateczna, która zamknie nam zapewne wiele możliwości negocjacji z bankiem. Z drugiej strony często jest to jedyny sposób, aby wykaraskać się z niemożliwego do spłacenia długu.

reklama

Gdzie szukać pomocy?

Jeżeli chcemy zdecydować się na ostateczne wypowiedzenie umowy i udanie się do sądu, warto najpierw znaleźć sobie odpowiedniego reprezentanta. Sprawy dotyczące kredytów frankowych są bardzo trudne, delikatne i długie, a prowadząc je samodzielnie możemy się łatwo pogubić i zaplątać. Pamiętajmy, że bank nie będzie miał oporu żeby bronić się swoimi wszelkimi dostępnymi środkami, więc i my musimy postąpić podobnie. Jeżeli w umowie były niedozwolone klauzule lub inne elementy wskazują na świadome działanie pożyczkodawcy, mamy dużą szansę na sukces.

 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Polecane
Ogłoszenia