4 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Mieli przy sobie narkotyki. Wpadli jeden za drugim

WiadomościMieli przy sobie narkotyki. Wpadli jeden za drugim

Kwestię karalności za nielegalne posiadanie narkotyków reguluje art. 62. 1. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który mówi o tym, że kto wbrew przepisom ustawy posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Ktoś zaś wspomnianych nielegalnych środków posiada znaczną ilość, naraża się na karę od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

We wtorek (29.09.2020r.) szczycieńscy kryminalni prowadzili na terenie miasta, działania ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie przestępczości narkotykowej. Tuż przed godziną 19:00 zapukali do mieszkania 35-letniego mieszkańca Szczytna. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, iż mężczyzna może posiadać przy sobie środki prawnie zakazane. Podczas przeszukania okazało się, że ich wcześniejsze ustalenia potwierdziły się. 35-latek posiadał przy sobie amfetaminę.

Tego samego dnia we wtorek (29.09.2020r.) parę minut po godzinie 21:00 kryminalni „namierzyli” kolejnego mieszkańca Szczytna, który wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani posiadał przy sobie narkotyki. 25-latek ukrył je w szufladzie biurka. Funkcjonariusze poddali proszek badaniu, którego wynik jednoznacznie wskazał, iż jest to amfetamina.

reklama

35-latek i 25-latek zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnej celi. Obaj Panowie usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie środków psychotropowych grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia