reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dyżurny uratował mężczyznę, który chciał skończyć ze swoim życiem

WiadomościDyżurny uratował mężczyznę, który chciał skończyć ze swoim życiem

Służba w Policji wymaga ogromnego zaangażowania, empatii, opanowania i wysokich kompetencji społecznych. To ogromna odpowiedzialność za ludzkie życie, które niejednokrotnie bywa zagrożone. Być policjantem to znaczy służyć ludziom, którzy potrzebują pomocy i czuwać nad ich bezpieczeństwem.

reklama

W poniedziałek (21.09.2020r.) tuż przed godziną 02:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy kom. Piotr Korczakowski odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego z którego wynikało, że 35-letni mężczyzna próbuje odebrać sobie życie.

Dyżurny kilkukrotnie próbował skontaktować się z mężczyzną jednak ten nie odbierał telefonu. Funkcjonariusz nawiązał połączenie z 35-latkiem, od razu stwierdził, że telefon ten nie był żartem. Mężczyzna był podłamany psychicznie i nadal twierdził, że „ jego życie nie ma sensu, dlatego należy z nim skończyć”. Policjant prowadził z 35-latkiem ponad 30-minutową rozmowę podczas, której udało mu się nawiązać z mężczyzną nić porozumienia. Ustalił, gdzie mężczyzna przebywa i do ostatnich minut prowadził z nim rozmowę, aż pod drzwiami wynajmowanego przez 35-latka mieszkania, zjawili się policjanci z referatu patrolowo–interwencyjnego. Funkcjonariusze upewnili się czy 35-latkowi nic nie zagraża i wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia.

reklama

Pełna empatii, zrozumienia i zaangażowania rozmowa szczycieńskiego dyżurnego z 35-latkiem, zapobiegła kolejnej ludzkiej tragedii. Kom. Piotr Korczakowski jako funkcjonariusz z wieloletnim stażem nadal podtrzymuje stwierdzenie, że największą satysfakcję w służbie daje świadomość niesienia pomocy innym.

 

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×