fbpx
22 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

Dyżurny uratował mężczyznę, który chciał skończyć ze swoim życiem

reklama
Wyślij przez
0

Służba w Policji wymaga ogromnego zaangażowania, empatii, opanowania i wysokich kompetencji społecznych. To ogromna odpowiedzialność za ludzkie życie, które niejednokrotnie bywa zagrożone. Być policjantem to znaczy służyć ludziom, którzy potrzebują pomocy i czuwać nad ich bezpieczeństwem.

W poniedziałek (21.09.2020r.) tuż przed godziną 02:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy kom. Piotr Korczakowski odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego z którego wynikało, że 35-letni mężczyzna próbuje odebrać sobie życie.

Dyżurny kilkukrotnie próbował skontaktować się z mężczyzną jednak ten nie odbierał telefonu. Funkcjonariusz nawiązał połączenie z 35-latkiem, od razu stwierdził, że telefon ten nie był żartem. Mężczyzna był podłamany psychicznie i nadal twierdził, że „ jego życie nie ma sensu, dlatego należy z nim skończyć”. Policjant prowadził z 35-latkiem ponad 30-minutową rozmowę podczas, której udało mu się nawiązać z mężczyzną nić porozumienia. Ustalił, gdzie mężczyzna przebywa i do ostatnich minut prowadził z nim rozmowę, aż pod drzwiami wynajmowanego przez 35-latka mieszkania, zjawili się policjanci z referatu patrolowo–interwencyjnego. Funkcjonariusze upewnili się czy 35-latkowi nic nie zagraża i wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia.

reklama

Pełna empatii, zrozumienia i zaangażowania rozmowa szczycieńskiego dyżurnego z 35-latkiem, zapobiegła kolejnej ludzkiej tragedii. Kom. Piotr Korczakowski jako funkcjonariusz z wieloletnim stażem nadal podtrzymuje stwierdzenie, że największą satysfakcję w służbie daje świadomość niesienia pomocy innym.

 


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama
źródłoKWP Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze