9 C
Olsztyn
sobota, 28 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Twórcy z regionu powalczą o nagrodę

WiadomościTwórcy z regionu powalczą o nagrodę

Aktywizacja lokalnych artystów i prezentacja ich dorobku to główne cele przyświecające Olsztyńskiemu Biennale Sztuki. Wydarzenie odbędzie się już po raz dziewiąty.

reklama

– 15 października poznamy najlepsze prace stworzone przez artystów z Olsztyna i z regionu. Zbliżające się biennale to doskonała okazja, by przyjrzeć się kondycji naszej sztuki – podkreśla Urząd Miasta. – To jednocześnie możliwość zapoznania się z technikami stosowanymi współcześnie przez artystów.

W konkursie będą mogli wziąć udział jedynie zameldowani w naszym województwie artyści mający tytuł magistra wyższej uczelni artystycznej lub wydziałów i kierunków artystycznych. Do 4 września powinni zgłosić najwyżej trzy, powstałe nie później niż dwa lata temu, prace w każdej z ośmiu kategorii: malarstwo; rysunek; grafika warsztatowa; rzeźba i ceramika; tkanina artystyczna; projektowanie graficzne, wzornictwo przemysłowe; techniki multimedialne, instalacje, obiekty; fotografia.

Zmarł na miejscu. Mężczyzny przygniecionego do bramy przez pojazd wywożący szambo
reklama

Zdobywca Grand Prix (Medal Prezydenta i 5 tys. złotych), po przyszłorocznej edycji konkursu, będzie mógł zorganizować indywidualną wystawę w sali kameralnej BWA.

W poprzednim roku na konkurs wpłynęło 295 prac 99 autorów – zaprezentowano 81 prac 46 twórców. Jury jednogłośnie przyznało Grand Prix Katarzynie Łyszkowskiej za wideo instalację „Południca – Wykorzenienie”.

reklama

Regulamin i informacje na temat IX Biennale Sztuki znajdziesz TUTAJ.

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×