fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 26 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Groźny wypadek w centrum Olsztyna. Motocyklista z obrażeniami trafił do szpitala

Wiadomości Groźny wypadek w centrum Olsztyna. Motocyklista z obrażeniami trafił do szpitala

Policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem osobowego volkswagena i motocykla. Przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu 30-letniemu motocykliście, który z obrażeniami ciała został przetransportowany do jednego z olsztyńskich szpitali. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (16.09.2020) po godzinie 19:00 w Olsztynie na ul. Mochnackiego doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że odpowiedzialnym za spowodowanie wypadku drogowego był 24-letni kierowca volkswagena wyjeżdżający z parkingu. Przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu 30-letniemu motocykliście, który poruszał się lewym pasem ruchu ul. Mochnackiego (droga z pierwszeństwem) w kierunku ul. Grunwaldzkiej.

Policjanci zbadali stan trzeźwości kierujących, obaj byli trzeźwi. Na skutek poniesionych obrażeń 30-letni motocyklista został przetransportowany do szpitala, a zdarzenie ostatecznie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Funkcjonariusze zdecydowali, aby 24-letniemu kierowcy volkswagena zatrzymać prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Przypominamy, że zgodnie z art. 177 kk sprawcy wypadku drogowego może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze apelują do każdej grupy uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Na uwagę zasługują newralgiczne miejsca takie jak m.in. skrzyżowania, przejścia dla pieszych czy wyjazdy z posesji i z drogi podporządkowanej. Nie należy zapominać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoKMP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: