19 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prezes olsztyńskiego PiS-u spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim

WiadomościPrezes olsztyńskiego PiS-u spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim

Prezes okręgowych struktur Prawa i Sprawiedliwości, Jerzy Szmit, spotkał się z głową partii – Jarosławem Kaczyńskim.

reklama

W poniedziałek (14.09) prezes partii Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, spotkał się z olsztyńskim przedstawicielem PiSu, Jerzym Szmitem. W trakcie 50-minutowego spotkania rozmawiano o sytuacji politycznej i społecznej, a także o bieżących sprawach i potrzebach w regionalnych strukturach partyjnych. Jednym z omawianych tematów miała być także współpraca z lokalnymi organizacjami i strukturami.

To mogło być kluczowe spotkanie przed jesiennym kongresem Prawa i Sprawiedliwości, który ma się odbyć 7-8 listopada. Jak zapowiedział szef MON-u, Mariusz Błaszczak, do tego czasu spodziewana jest rekonstrukcja rządu, którą chce przeprowadzić Jarosław Kaczyński. Chodzi o reorganizacje ministerstw po podpisaniu porozumienia przez koalicjantów Zjednoczonej Prawicy.

reklama

Prezes PiS-u w olsztyńskim okręgu wyborczym na antenie Radia Olsztyn, odniósł się do słów posła Michała Wypija, który zamierza wraz z Porozumienia Gowina startować samodzielnie do wyborów samorządowych. Wypij skrytykował również swoją dotychczasową współpracę z partią Prawa i Sprawiedliwości, na co Jerzy Szmit odpowiedział następująco:

Marcin Kulasek: Łyżka dziegciu w beczce miodu [OPINIA]

„Nawet kilka miesięcy na Wiejskiej potrafi ludziom całkowicie przewracać w głowach – adresował w kierunku posła Wypija Jerzy Szmit – jeśli czują się tak silni, by samodzielnie wygrywać wybory, to jest już ich problem”.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
CZYTELNIK
17 września 2020 09:41

Na powitaniu klęknął i pocałował w rękę prezesa? Nikt tak nie zrujnował państwa jak PiS… a myślałem, że PO najgorsze. W sumie jeden pies, do tego postkomunistyczny jeden i drugi.

Efka
16 września 2020 20:48

Nie w tym sęk, że Wypij ma poprzewracane, a w tym, że Szmit bez wyrazu. W wyborach Wypij pokona Szmita.

Popularne
Ogłoszenia
"Adwokat od trumny na kółkach" na marszu Tuska
Rada Miasta Olsztyna jednak popiera wschodni przebieg północnej obwodnicy – szkoda, że tak późno… [OPINIA]