fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

Prezes olsztyńskiego PiS-u spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim

reklama

Prezes okręgowych struktur Prawa i Sprawiedliwości, Jerzy Szmit, spotkał się z głową partii – Jarosławem Kaczyńskim.

W poniedziałek (14.09) prezes partii Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, spotkał się z olsztyńskim przedstawicielem PiSu, Jerzym Szmitem. W trakcie 50-minutowego spotkania rozmawiano o sytuacji politycznej i społecznej, a także o bieżących sprawach i potrzebach w regionalnych strukturach partyjnych. Jednym z omawianych tematów miała być także współpraca z lokalnymi organizacjami i strukturami.

To mogło być kluczowe spotkanie przed jesiennym kongresem Prawa i Sprawiedliwości, który ma się odbyć 7-8 listopada. Jak zapowiedział szef MON-u, Mariusz Błaszczak, do tego czasu spodziewana jest rekonstrukcja rządu, którą chce przeprowadzić Jarosław Kaczyński. Chodzi o reorganizacje ministerstw po podpisaniu porozumienia przez koalicjantów Zjednoczonej Prawicy.

reklama

Prezes PiS-u w olsztyńskim okręgu wyborczym na antenie Radia Olsztyn, odniósł się do słów posła Michała Wypija, który zamierza wraz z Porozumienia Gowina startować samodzielnie do wyborów samorządowych. Wypij skrytykował również swoją dotychczasową współpracę z partią Prawa i Sprawiedliwości, na co Jerzy Szmit odpowiedział następująco:

„Nawet kilka miesięcy na Wiejskiej potrafi ludziom całkowicie przewracać w głowach – adresował w kierunku posła Wypija Jerzy Szmit – jeśli czują się tak silni, by samodzielnie wygrywać wybory, to jest już ich problem”.

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze