fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 października, 2021
reklama

Płetwonurkowie odnaleźli ciało zaginionego żeglarza

reklama

Płetwonurkowie odnaleźli ciało zaginionego na jeziorze Jeziorak 52-letniego żeglarza. To mieszkaniec woj. małopolskiego, który ostatni raz widziany był w Siemianach w okolicach ekomariny – podała w piątek rzeczniczka Iławskiej policji asp. Joanna Kwiatkowska.

52-żeglarz z Małopolski zaginął w nocy z 8 na 9 września. Nie powrócił na łódkę ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Od tego czasu służby poszukiwały mężczyzny.

W czwartek po południu Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Olsztyna odnalazła przy pomocy sonara ciało żeglarza, które wydobyto na powierzchnię. Jak podkreśla policja, został znaleziony kilkanaście metrów od pomostu. Woda w tym miejscu miała słabą widoczność.

reklama

Zabezpieczono ciało w prosektorium. Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która wskaże przyczynę śmierci – podała policja.

To drugi żeglarz, którego ciało odnaleziono w jez. Jeziorak w przeciągu ostatnich kilku dni. W niedzielę odnaleziono w okolicach Strzałkowa ciało 61-letniego żeglarza z Iławy. Od początku roku na Warmii i Mazurach utonęły łącznie 32 osoby.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze