28 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Eko Odkrywcy z olsztyńskiej placówki

OlsztynEko Odkrywcy z olsztyńskiej placówki

Wśród najlepszych tegorocznej edycji konkursu znaleźli się również uczniowie Społecznego Zespołu Przedszkolno-Szkolnego 101 w Olsztynie.

reklama

Konkurs Eko Odkrywcy organizowany jest od trzech lat. Jego celem są przede wszystkim kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Biorą w nim udział szkoły, przedszkola, placówki oświatowe i wychowawcze oraz organizacje pozarządowe.

Tegoroczną nowością była możliwość zgłaszania projektów w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza grupa to przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych, kolejna natomiast obejmowała klasy 4-6 podstawówek, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

reklama

Komisja konkursowa wyłoniła 20 finalistów, a najlepszą dziesiątkę wskazali internauci. Wśród laureatów znaleźli się trzecioklasiści ze Społecznego Zespołu Przedszkolno-Szkolnego 101 w Olsztynie za projekt “Czy wszystkie bakterie są złe? Wcale nie!” – podaje Urząd Miasta Olsztyna.

Celem zadania było wskazanie wpływu bakterii na świat i wykazanie korzyści, jakie przynoszą środowisku. Siedemnaścioro uczniów i ich rodziców przygotowało szereg tematycznych bloków. Podczas zajęć można było usłyszeć odpowiedzi na szereg pytań, m.in. czym jest bakteria i czy bakterie umieją gotować. Poza tym dzieci spotykały się z przedstawicielami Sanepidu oraz z lekarzem.

Dzięki znalezieniu się w dziesiątce najlepszych olsztyńska placówka dostała 3 tys. złotych. Te pieniądze mają zostaną przeznaczone na kupno kompostownika ozdobnych roślin i materiałów niezbędnych do realizacji zajęć kulinarnych, plastycznych oraz na wycieczkę do gospodarstwa, gdzie dzieci samodzielnie będą produkować jogurty i twaróg.

reklama

W tegorocznej edycji konkursu Eko Odkrywcy wzięło udział niemal 120 placówek z całej Polski.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia