fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Nie mogli znaleźć kluczy w mieszkaniu, więc zadzwonili pod numer alarmowy 112

Wiadomości Nie mogli znaleźć kluczy w mieszkaniu, więc zadzwonili pod numer alarmowy 112

1000 złotych – tyle będzie kosztowało pewną parę bezpodstawne wezwanie służb. Kobieta zadzwoniła z krzykiem pod numer alarmowy, podała adres, pilnie poprosiła o pomoc i się rozłączyła. Policjanci nie mogli wejść do mieszkania, została wezwana straż pożarna. W końcu mieszkańcy otworzyli drzwi. Tłumaczyli, że wcześniej nie mogli znaleźć kluczy, dlatego zadzwonili pod 112. Oboje zostali ukarani za bezpodstawne zgłoszenie. Takie sytuacje są wyjątkową uciążliwością dla służb ratunkowych, ale przede wszystkim zagrożeniem dla osób, które faktycznie potrzebują szybkiej pomocy.

Pod numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która krzycząc poprosiła o pilną pomoc. Ze zgłoszenia wynikało, że kobieta znajduje się w stanie zagrożenia, bo podała tylko adres i szybko się rozłączyła. Policjanci nie mogli wejść do wskazanego mieszkania, nikt nie otwierał drzwi, mimo że ze środka dobiegały dźwięki i głosy. Z tego powodu zdecydowano o siłowym wyważeniu drzwi i wezwano straż pożarną. Ostatecznie nie było to jednak konieczne, bo w końcu mieszkańcy otworzyli. Jak się okazało, kobieta i jej konkubent nie mogli znaleźć w mieszkaniu kluczy, więc postanowili zaangażować służby do otworzenia im drzwi. Policjanci ustalili, że para wspólnie spożywała alkohol, nic nikomu nie zagrażało, a telefon na policję był nierozważnym pomysłem.

Na tym interwencja się nie zakończyła. Zarówno 30-latka, jak i jej partner, zostali ukarani mandatami po 500 złotych.

Każdy tego typu telefon blokuje linię alarmową i odwleka w czasie możliwość natychmiastowej reakcji na zgłoszenia, które faktycznie wymagają działania. Niedopuszczalne jest, żeby angażować policjantów czy strażaków bez rzeczywistej potrzeby, ze złośliwych pobudek lub w celu załatwienia sobie jakichś przysług. Służby ratunkowe są po to, by nieść pomoc i reagować w sytuacjach realnych zagrożeń.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKWP Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x