fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Postanowił okraść drogerię dla zabawy

Wiadomości Postanowił okraść drogerię dla zabawy

Mężczyzna wszedł do jednej z drogerii położonej na terenie miasta i ściągając z półki pudełka z pachnidłami, chował je pod bluzę. Całe zajście zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu i czujny pracownik ochrony, który ujął za linią kas nieuczciwego klienta.

W piątek (04.09.20r.) tuż przed godziną 12:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefon od pracownika ochrony jednej z drogerii położonej na terenie miasta. Ochroniarz oświadczył, że na terenie sklepu ujął sprawcę kradzieży perfum.

Obecni na miejscu interwencji funkcjonariusze ustalili, że nieuczciwy klient to 24-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna wszedł do drogerii i ściągając z półki pudełka z pachnidłami, chował je pod bluzę. Całe zajście zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu i czujny pracownik ochrony, który akurat przyglądał się mężczyźnie. Gdy ten ruszył w stronę wyjścia, ochroniarz ujął go i powiadomił o tym fakcie szczycieńska jednostkę policji.

Śledczy przesłuchali 24-latka, który przyznał się do kradzieży. Jak sam oświadczył, „zrobił to dla żartu, bo myślał, że będzie śmiesznie”. „Żartowniś” usłyszał zarzut kradzieży perfum o łącznej wartości blisko 1200 złotych. Na szczęście towar w nienaruszony stanie wrócił na półki sklepowe.

Teraz miłośni luksusowych perfum za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Przestępstwo kradzieży reguluje Kodeks Karny. Zgodnie z definicją art. 278 k.k. – kto w celu przywłaszczenia zabiera cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKPP Szczytno
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x