16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Postanowił okraść drogerię dla zabawy

WiadomościPostanowił okraść drogerię dla zabawy

Mężczyzna wszedł do jednej z drogerii położonej na terenie miasta i ściągając z półki pudełka z pachnidłami, chował je pod bluzę. Całe zajście zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu i czujny pracownik ochrony, który ujął za linią kas nieuczciwego klienta.

reklama

W piątek (04.09.20r.) tuż przed godziną 12:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefon od pracownika ochrony jednej z drogerii położonej na terenie miasta. Ochroniarz oświadczył, że na terenie sklepu ujął sprawcę kradzieży perfum.

Obecni na miejscu interwencji funkcjonariusze ustalili, że nieuczciwy klient to 24-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna wszedł do drogerii i ściągając z półki pudełka z pachnidłami, chował je pod bluzę. Całe zajście zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu i czujny pracownik ochrony, który akurat przyglądał się mężczyźnie. Gdy ten ruszył w stronę wyjścia, ochroniarz ujął go i powiadomił o tym fakcie szczycieńska jednostkę policji.

reklama

Śledczy przesłuchali 24-latka, który przyznał się do kradzieży. Jak sam oświadczył, „zrobił to dla żartu, bo myślał, że będzie śmiesznie”. „Żartowniś” usłyszał zarzut kradzieży perfum o łącznej wartości blisko 1200 złotych. Na szczęście towar w nienaruszony stanie wrócił na półki sklepowe.

Teraz miłośni luksusowych perfum za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Przestępstwo kradzieży reguluje Kodeks Karny. Zgodnie z definicją art. 278 k.k. – kto w celu przywłaszczenia zabiera cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia