27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Miasto zacieśnia współpracę ze Wschodem

OlsztynMiasto zacieśnia współpracę ze Wschodem

W stolicy regionu powstał specjalny zespół, który zajmuje się relacjami na linii Olsztyn – Japonia. Współpraca ma dotyczyć wielu aspektów, m.in. biznesu i turystyki. 

reklama

W skład roboczego zespołu wchodzą urzędnicy z ratuszowych wydziałów zajmujących się promocją i rozwojem Olsztyna oraz projektami społecznymi, a także Japończyk, który jest w naszym mieście przedstawicielem jednej z firm. Najważniejsze zadania, jakie stawiają sobie działacze, to studenckie wymiany między Olsztynem a Japonią, przyciągnięcie do stolicy Warmii i Mazur turystów z Kraju Kwitnącej Wiśni oraz zwiększenie kontaktów biznesowych między stronami.

Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy międzynarodowej – mówi asystentka prezydenta Olsztyna ds. Specjalnych Projektów Społecznych, Dorota d’Aystetten. – To dla nas doskonała okazja poszerzenia perspektywy. Cieszymy się, że Olsztyn wzbudza coraz większe zainteresowanie, także w odległych od naszego krajach. A z dotychczasowych rozmów ze stroną japońską wiemy, że nasze miasto podoba się bardzo – bardziej, niż wiele innych miast w Europie.

reklama

Pierwsze efekty nawiązanych kontaktów już są. Pod koniec marca w Olsztynie gościli trenerzy i młodzi zawodnicy piłkarskiej drużyny Alveare z Osaki.

Informacje o współpracy olsztyńsko-japońskiej można znaleźć TUTAJ.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia