17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

W Olsztynie rusza wrotkowisko

OlsztynW Olsztynie rusza wrotkowisko

Kolejna sportowo-rekreacyjna propozycja dla aktywnych olsztynian. Przy Uranii zakończyła się realizacja jednego z projektów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

reklama

Ekscytująca jesień na wrotkach i rolkach czeka na mieszkańców stolicy regionu na nowym obiekcie. Wrotkowisko zacznie swoją działalność już w najbliższą sobotę (5 września). Będzie czynne między 8:00 a 20:00, a wstęp na jego teren jest bezpłatny.

– Głównym celem projektu jest stworzenie miejsca dla osób chcących jeździć na wrotkach, aby mogły zacząć swoją przygodę z wrotkami lub rolkami w każdym wieku – uzasadnia swój projekt jego pomysłodawczyni, Faustyna Korejwo.

reklama

Wrotkowisko przy Uranii to obiekt sezonowy – będzie funkcjonować aż do nadejścia zimy. Frajda z jazdy jest niemalże gwarantowana, jedyny minus całej sytuacji wynika z pandemii COVID19 – na razie nie będą wypożyczane wrotki, ochraniacze i kasków, dlatego trzeba korzystać z własnego sprzętu. Ten jest jednak na wyposażeniu administrującego obiektem Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– Wrotkowisko jest zbudowane z ultranowoczesnych modułów polipropylenowych – wyjaśnia Zbigniew Szymula z olsztyńskiego OSiR-u. – Nawierzchnia jest wytrzymała, ma wyższą odporność na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu ze sztuczną trawą czy poliuretanem. Daje świetną amortyzację, zmniejsza obciążenia stawów i kręgosłupów dzięki elastyczności konstrukcji.

Pomysł wybudowania wrotkowiska został zgłoszony jako projekt miejski w VII edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego w minionym roku. W głosowaniu zdobył 1839 pkt i uplasował się na 7. miejscu pod względem liczby oddanych głosów w swojej kategorii.

W Olsztynie rusza wrotkowisko
Autor zdjęcia: UM Olsztyn
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane