fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 22 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

W kościele chciał przebrać się za księdza i odprawić mszę

Wiadomości W kościele chciał przebrać się za księdza i odprawić mszę

Policjanci z Olsztynka zatrzymali 50-latka z Pruszkowa, który w jednej z podolsztyneckich parafii chciał odprawić mszę. Mężczyzna trafi do aresztu; okazało się, że był poszukiwany przez sąd, by odbyć zasądzoną wcześniej karę pozbawienia wolności.

Jak poinformował w poniedziałek Andrzej Jurkun z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w niedzielę funkcjonariusze z komisariatu policji w Olsztynku interweniowali w jednym z kościołów na terenie gminy.

Z relacji zgłaszającej siostry zakonnej wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna wszedł do zakrystii przed rozpoczęciem mszy, próbował założyć sutannę i odprawić nabożeństwo, pomimo że nie jest księdzem.

Gdy zgłaszająca zakonnica zwróciła mu uwagę, mężczyzna stał się wobec niej agresywny. Na miejscu pojawił się policyjny patrol, który wylegitymował sprawcę interwencji. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Pruszkowa. Gdy sprawdzono jego tożsamość w policyjnych systemach okazało się że był poszukiwany przez sąd rejonowy w Pruszkowie, by odbyć zasądzoną wcześniej karę więzienia. Tenże sąd wymierzył mu karę 181 dni pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Mężczyzna został zatrzymany i prawdopodobnie jeszcze w poniedziałek trafi do aresztu.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Otwarcie nowego sklepu LIDL w Olsztynie

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 10...

Przeczytaj także: