fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, 13 maja, 2021
reklama

Jak wyglądały święta na drogach regionu?

reklama

Od Wigilii na Warmii i Mazurach doszło do 15 wypadków drogowych, w wyniku których 3 osoby zginęły, a 21 zostało rannych – wstępnie podsumowuje bożonarodzeniowy okres Komenda Wojewódzka Policji. Do najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń doszło w Nidzicy, gdzie zginął 24-latek oraz w Olsztynie, gdzie w 2 wypadkach śmierć ponieśli 45-letnia kobieta oraz 71-letni mężczyzna. W tym czasie policjanci odnotowali ponad 140 kolizji. 

Do wypadku drogowego w Nidzicy doszło nad ranem, drugiego dnia świąt (26.12), na ul. Kolejowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem jechał w kierunku miasta. Z nieustalonych przyczyn zjechał na chodnik, a następnie uderzył w drzewo. Wskutek silnego uderzenia kierujący osobówką 24-letni mieszkaniec Nidzicy wypadł z pojazdu i poniósł śmierć na miejscu. Kierowca prawdopodobnie nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Do śmiertelnych wypadków doszło też na terenie powiatu olsztyńskiego (czytaj TUTAJ).

reklama

Niestety, także w te święta nie zabrakło osób, które zdecydowały się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu. Do jednego ze zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło 26 grudnia około godz. 2 w nocy. Na trasie Działdowo-Pierławki kierujący samochodem osobowym fiat punto nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, a następnie dachował.

Akurat w tym czasie przejeżdżała tamtędy karetka pogotowia i najechała na to zdarzenie. Sanitariusze zatrzymali się i znaleźli w pojeździe 21-letniego mieszkańca Działdowa, którego zabrali do szpitala, powiadamiając o zdarzeniu policję – donosi Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Wykonane przez funkcjonariuszy badanie alkotestem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie.

Kolejne zdarzenie, którego sprawcą był kierowca z promilami, miało miejsce w sobotę około godz. 19 w miejscowości Kowale Oleckie. Jak ustaliła policja, kierujący osobowym bmw na prostym odcinku drogi, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i dachował w rowie. 21-letni kierujący został przetransportowany do szpitala w Olecku, a jego pasażerka do szpitala w Suwałkach. Badanie alkomatem wykazało w organizmie Mateusza S. ponad 2 promile alkoholu.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze