fbpx
22 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

17-letni chuligani uszkodzili 21 lamp oświetleniowych

reklama
Wyślij przez
0

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm chuliganom, którzy uszkodzili lampy oświetleniowe. Straty, które w ten sposób powstały wyceniono na kwotę ponad 25 tys. złotych.

Chuligani uszkodzili 21 lamp. Strzelali do nich z wiatrówki
Autor zdjęcia: KWP

W minionym tygodniu nowomiejscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ktoś uszkodził 21 lamp oświetleniowych i słupek ograniczający wjazd na ścieżkę rowerową relacji Nowe Miasto Lubawskie – Bratian. Powstałe w ten sposób straty, które poniosła Gmina Nowe Miasto Lubawskie oraz Urząd Miejski w Nowym Mieście wyceniono na kwotę 25 600 złotych.

reklama

Kryminalni pracujący nad tą sprawą szybko ustalili sprawców tego zuchwałego aktu wandalizmu. Okazali się nimi dwaj 17-latkowie mieszkańcy gminy Nowe Miasto Lubawskie i Nowego Miasta. Młodzi chuligani strzelali do lamp oświetleniowych z wiatrówki, robiąc to publicznie, bez powodu i okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego. Jeden z nich został zatrzymany zaledwie dzień po zgłoszeniu przestępstwa. Policjanci przedstawili mu zarzuty. Zatrzymanie i rozliczenie drugiego z nich jest tylko kwestią czasu.

Chuligani uszkodzili 21 lamp. Strzelali do nich z wiatrówki
Autor zdjęcia: KWP

Obu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama
źródłoKWP Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze