12.7 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Myśliwy amator odpowie za upolowanego jelenia

Strona główna Wiadomości Na sygnale Myśliwy amator odpowie za upolowanego jelenia
reklama

Ponadto w trakcie przeszukania posesji mieszkańca gminy Biskupiec policjanci znaleźli nielegalną amunicję i elementy broni myśliwskiej.

Funkcjonariusze z Biskupca zostali poinformowani o nielegalnie polującym mężczyźnie – miał on z lasu na terenie Nadleśnictwa Wipsowo zabrać niezgodnie z prawem upolowanego przez siebie jelenia.

reklama

Mundurowi szybko zjawili się w domu podejrzanego. – W trakcie przeszukiwania posesji mieszkańca gminy Biskupiec funkcjonariusze znaleźli w oborze głowę jelenia – szpicaka, którego 26-latek, jak się okazało, ustrzelił miesiąc wcześniej, nie dopełniając formalności wymaganych przez prawo łowieckie – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

W domu mężczyzny znaleziono również amunicję, na którą 26-latek nie miał zezwolenia, a także nielegalną lufę broni myśliwskiej. W rozmowie z funkcjonariuszami nie kwestionował swojej winy. Nie potrafił jednak wytłumaczyć posiadania 52 sztuk nielegalnej amunicji.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak informuje policja, egzemplarze zabezpieczonego elementu broni i amunicji zostały przesłane do laboratorium kryminalistycznego, gdzie eksperci określą, co to za amunicja i skąd mogła pochodzić.

26-latek usłyszał już zarzut nielegalnego odstrzelenia i pozyskania tuszy jelenia. Mieszkaniec gminy Biskupiec przyznał się do zarzucanego czynu. Niewykluczone, że w najbliższym czasie usłyszy kolejne zarzuty związane z nielegalnym posiadaniem amunicji.

Kodeks karny przewiduje za to karę do 8 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma