fbpx
17 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Stare Miasto, Jaroty i Plaża. Mieszkańcy zdecydowali o rowerze miejskim

OlsztynStare Miasto, Jaroty i Plaża. Mieszkańcy zdecydowali o rowerze miejskim

Dziesiątki zgłoszeń i propozycji oraz setki głosujących. Tak w skrócie podsumować można niedawny konkurs na przykładowe lokalizacje stacji Olsztyńskiego Roweru Miejskiego. Wciąż nie wiadomo jednak kiedy inwestycja mogłaby zostać zrealizowana. W tle słychać apel do władz miasta o szybkie podjęcie decyzji w tej sprawie.

reklama

Zdaniem organizatorów ze Stowarzyszenia „Wizja Lokalna” mieszkańcy wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością w wyznaczaniu najciekawszych miejsc, w których w przyszłości powinny pojawić się stacje systemu roweru miejskiego. Nie ograniczali się jedynie do centrum miasta, a wskazali wiele lokalizacji w ich najbliższym otoczeniu.

Najbardziej cieszy fakt, że głosujący podeszli do zadania bardzo dojrzale. Zarówno z propozycji konkursowych, jak i tych w formie komentarzy wyłania się obraz systemu roweru miejskiego, który nie będzie jedynie uliczną dekoracją, a realnym środkiem komunikacji miejskiej – mówi Paweł Klonowski, prezes stowarzyszenia.

reklama
Wypłynęło nagranie jak "bawią się" młodzi ludzie na starówce. Nastolatka przesadziła?

Potwierdzają to wyniki głosowania, w których oprócz lokalizacji centralnych jak Wysoka Brama, rynek Starego Miasta i Targ Rybny, wysokie miejsca zajęły również Jaroty, Plaża Miejska, Dworzec Zachodni, Jezioro Długie czy Kortowo. W komentarzach dominowały natomiast propozycje zlokalizowane na olsztyńskich osiedlach oraz przy takich obiektach jak Aquasfera, C.H. Aura, Galeria Warmińska, Centrum Języków UWM czy fabryka Michelin.

Zgodnie z wynikami mieszkańcy rowerem miejskim dojechać chcieliby zarówno do centrum miasta, pracy, sklepu czy na plażę. Oznacza to, że sieć stacji powinna być stosunkowo gęsta już na starcie inwestycji i powinna być sukcesywnie rozbudowywana zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami mieszkańców. Decyzja w tej sprawie leży jednak po stronie władz miasta i miejmy nadzieję, że nie pozwolą na nią długo czekać – dodaje Paweł Klonowski.

reklama
Mężczyzna pobity i wrzucony do rzeki przez barierkę. Dramatyczne wydarzenia w centrum Olsztyna.

Wyniki głosowania dostępne są na stronie organizatora na portalu społecznościowym Facebook pod adresem www.facebook.com/olsztynskirowermiejski . Fundatorem nagród w konkursie był poseł Paweł Papke.

Przypomnijmy, że system roweru miejskiego umożliwia wypożyczanie i podróżowanie publicznymi rowerami już w kilkunastu polskich miastach. W każdym z nich rozmieszczonych zostało po kilkadziesiąt stacji umożliwiając tym samym korzystanie z jednośladów jako środka taniej komunikacji miejskiej.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Wypłynęło nagranie jak "bawią się" młodzi ludzie na starówce. Nastolatka przesadziła?
Wypłynęło nagranie jak "bawią się" młodzi ludzie na starówce. Nastolatka przesadziła?
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?