fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Zakończono akcję wydobycia niewybuchów w Orzyszu

reklama

Z rzeki Orzyszy wydobyto dwa niewybuchy z czasów II wojny światowej, ewakuowani mieszkańcy wracają do domów, przywrócono ruch na skrzyżowaniu dróg 16 i 63 – poinformowała w poniedziałek policja.

Oficer prasowy policji w Piszu poinformował, że niewybuchy zostały już bezpiecznie usunięte. W związku z tym mieszkańcy 39 domów znajdujących się w strefie zagrożenia mogą wrócić do swoich mieszkań, przywrócono też ruch na skrzyżowaniu dróg nr 16 i 63 przy ul. Wojska Polskiego w Orzyszu.

W rzece Orzyszy w centrum Orzysza podczas prac porządkowych w korycie rzeki znaleziono minę przeciwpiechotną i pocisk artyleryjski 105 mm.

reklama

Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski podał, że w mieście zdarzały się podobne sytuacje więc mieszkańcy „mają przećwiczone procedury w takich sytuacjach”.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: