fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Na Mazurach zatonęła motorówka – załoga była za ciężka

reklama
Wyślij przez
0

Na jeziorze Niegocin doszło w czwartek do wypadku – na 13 metrach głębokości zatonęła niewielka motorówka. Jej właściciel przyznał ratownikom, że zabrał na pokład zbyt ciężką załogę – poinformował MOPR. Załoganci zostali uratowani.

Dyżurna MOPR Urszula Dylewska powiedziała, że na niewielką motorówkę o długości nieco ponad 4 metrów wsiadło czterech mężczyzn, z których każdy ważył po ok. 130 kg. „Właściciel, który po wypadku przyszedł do nas sam przyznał, że zabrał na pokład zbyt ciężkich kolegów i to on powiedział, że każdy z załogantów ważył właśnie tak dużo” – przyznała dyżurna MOPR.

Motorówka z ciężką załogą pływała po Niegocinie, gdy nagle blisko nich przepłynęła większa łódź, która wywołała dużą falę. Małą motorówką gwałtownie zakołysało, a na pokład wdarła się fala. W pewnym momencie załoganci usiedli na burcie i wtedy ich ciężar przeważył łódkę, która zaczęła tonąć.

reklama

„Świadkowie powiadomili nas o tym wypadku, więc ratownicy popłynęli załodze na ratunek. Na miejscu okazało się, że niektórych z wody wyjęły załogi innych jednostek, pozostałym pomogli ratownicy MOPR” – dodała Dylewska.

Motorówka utonęła na 13 metrach głębokości. Kilka godzin po wypadku właściciel łódki przyszedł do MOPR poprosić o wyciągnięcie łodzi z głębiny i wówczas podzielił się z dyżurną refleksją na temat załogantów. „Przyznał, że powinien zrezygnować choć z jednego otyłego kolegi, ale nie zrobił tego i ma kłopoty” – dodała dyżurna MOPR.

Miejsce zatopienia motorówki zostało oznakowane, MOPR wyciągnie ją w piątek rano.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze