fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

15 sierpnia w 14 miastach Polski wojskowi piloci oddadzą hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej

reklama
reklama
Wyślij przez
15 sierpnia w 14 miastach Polski około godz. 12. wojskowi piloci samolotów i śmigłowców oddadzą hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej – poinformował w czwartek w komunikacie resort obrony narodowej. W Warszawie pojawią się m.in. amerykańskie myśliwce F-16.

Podczas centralnych uroczystości w stolicy z okazji święta Wojska Polskiego oraz setnej rocznicy Bitwy warszawskiej o godz. 12.05 nad Placem Piłsudskiego pojawią się polskie i amerykańskie myśliwce F-16, a także samoloty Iskra, które w powietrzu położą flagę Polski.

6 samolotów F-16 z 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w ugrupowaniu „GROT” oraz formacja 4 samolotów F-16 z 480 Eskadry Lotniczej Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych Ameryki stacjonującej w Europie pojawi się na niebie nad Warszawą.

reklama

Ponadto – jak dodał MON – piloci 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego wykonają przeloty centralnie nad miejscami pamięci związanymi z Bitwą Warszawską 1920 roku m. in. w Ossowie, gdzie zobaczymy „Biało-Czerwone Iskry”; o godz. 12.00 zainaugurowany zostanie w Radzyminie przelot w ugrupowaniu TS-11 Iskra w tzw. „szarym malowaniu” z samolotami M-346 Bielik.

Resort obrony w komunikacie poinformował, że 15 sierpnia wojskowe samoloty i śmigłowce pojawią się również w południe w: Białymstoku, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Kielcach, Rzeszowie, Olsztynie, Wrocławiu, Łodzi i nad Westerplatte. W Katowicach przelot Herkulesów będzie można obejrzeć kilka minut po godz. 14.00.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze