fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 10 kwietnia, 2021
reklama

Nasi „Terytorialsi” już świętowali. Uroczystość związana ze Świętem Wojska Polskiego

reklama

Przypadające 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego obchodzili dziś żołnierze i pracownicy cywilni 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Autor zdjęcia: 4.W-MBOT

Tegoroczne obchody były wyjątkowe, z uwagi na okrągłą setną rocznicę wydarzeń z czasu wojny polsko-bolszewickiej. Bitwa Warszawska była wielkim zwycięstwem Wojska Polskiego, które tocząc ciężkie walki powstrzymało i ostatecznie zmusiło do szybkiego odwrotu oddziały Robotniczo-Chłopskiej Armii Czerwonej.

reklama

Dzisiejsza uroczystość miała charakter patriotyczno-wojskowy, odbywała się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Była to idealna okazja do wręczenia aktów nominacyjnych na wyższe stopnie wojskowe. Odczytane zostało postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja DUDY o mianowaniu szeregowych pełniących terytorialną służbę wojskową na stopień podporucznika, Decyzja Ministra Obrony Narodowej Mariusza BŁASZCZAKA o mianowaniu oficerów na stopień porucznika oraz Rozkaz Personalny i Dzienny Dowódcy 4. W-MBOT płk. Mirosława BRYSIA o mianowaniu żołnierzy na kolejny stopień wojskowy.

Autor zdjęcia: 4.W-MBOT

Odczytana została również treść podziękowania od Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesława KUKUŁY skierowana do żołnierzy i pracowników cywilnych 4 Warmińsko Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

„Żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w sposób profesjonalny i z dużym zaangażowaniem realizują zadania antykryzysowe, związane ze zwalczaniem COVID-19. Wykazując się dużym zaangażowaniem i wrażliwością społeczną, udzielają wsparcia władzom państwowym, samorządowym, służbom mundurowym, placówkom służby zdrowia, organizacjom, instytucjom i obywatelom”

„Terytorialsi” już świętowali. Uroczystość związana ze Świętem Wojska Polskiego
Autor zdjęcia: 4.W-MBOT

Dowódca płk. Mirosław BRYŚ podsumował działania brygady oraz podkreślił działania wojska w społecznych przedsięwzięciach co przełożyło się na wyróżnienie żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej odznaczeniami, listami gratulacyjnymi, urlopami nagrodowymi, wypoczynkowymi, pochwałą i nagrodami finansowymi. Uroczystość w koszarach zakończyła defilada pododdziałów. Obchody przypomniały o wszystkich sukcesach, o męstwie i zaangażowaniu tych, którzy służą Ojczyźnie w kraju i poza jego granicami. Uroczystość ta przywołała pamięć o chlubnej historii Wojska Polskiego i napawa nas dumą z faktu, że jesteśmy godnymi następcami tych, którzy walcząc w Bitwie Warszawskiej wyznaczyli wzorce o poświęceniu i odwadze.

Nasi „Terytorialsi” już świętowali. Uroczystość związana ze Świętem Wojska Polskiego
Autor zdjęcia: 4.W-MBOT

Dnia 14.08.2020 r. żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z żołnierzami z 16 Dywizji Zmechanizowanej wystąpią również podczas Obchodów z Okazji Święta Wojska Polskiego na placu Konsulatu Polskiego w Olsztynie oraz placu Solidarności.

Źródło: WOT, 4.W-MBOT

Przeczytaj także:

reklama
źródłoWOT

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: