7 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Nowa inwestycja w gminie Dywity ze wsparciem Polskiej Strefy Inwestycji

OlsztynNowa inwestycja w gminie Dywity ze wsparciem Polskiej Strefy Inwestycji

Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał 49 decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymała ją brytyjska firma BANAIR Inc. Sp. z o.o.

reklama

BANAIR Inc. Sp. z o.o. jest producentem elementów systemów gospodarki magazynowej i transportu tj. hale namiotowe, regały, kontenery specjalistycznego transportu, rampy, najazdy, kontenery do pojazdów, kontenery z wyciągarką itp. Przedsiębiorstwo planuje utworzenie nowego zakładu produkcyjnego w miejscowości Słupy w gminie Dywity. Przedsiębiorca utworzy również własny ośrodek badawczo – rozwojowy, w którym będą testowane produkowane wyroby oraz będą prowadzone prace nad nowymi rozwiązaniami i produktami. W związku z nową inwestycją firma zatrudni co najmniej 10 pracowników i poniesienie co najmniej 10 195 918 zł nakładów inwestycyjnych.

– Gospodarki na całym świecie mocno ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy wydać kolejną decyzję o wsparciu w czasie kryzysu epidemicznego. W dodatku zagranicznej firmie, która zdecydowała się na inwestycję w powiecie olsztyńskim. Jesteśmy cały czas otwarci i gotowi do przyjmowania kolejnych wniosków. – podkreśla Zbigniew Targowski, Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

reklama

W 2020 roku Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A wydała 16 decyzji o wsparciu. Łączne przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie 100 837 843 zł nakładów inwestycyjnych oraz utworzenie 49 nowych miejsc pracy.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia