16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Rekord zakażeń! Nowe informacje dlaczego tak dużo zachorowań oraz o zmarłej pacjentce

WiadomościRekord zakażeń! Nowe informacje dlaczego tak dużo zachorowań oraz o zmarłej pacjentce

Wśród personelu kolonii, która odbywała się w powiecie olsztyńskim, służby sanitarne potwierdziły trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Kolonia została rozwiązana, a dzieci przebywają w kwarantannie. Zakażenie potwierdzono także u sprzedawczyni i osób wypoczywających na Mierzi Wiślanej.

reklama

We wtorek w woj. warmińsko-mazurskim potwierdzono 34 przypadki zakażenia (resort zdrowia podał, że 32 ale 2 kolejne potwierdzono już po złożeniu raportu do resortu). Zanotowano także kolejny, trzeci w regionie, zgon.

“Zmarła osoba to mieszkanka powiatu piskiego. Miała ponad 80 lat, w ocenie lekarzy powodem jej śmierci był COVID-19” – poinformował warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko. Dodał, że zmarła była hospitalizowana przed dwie doby w szpitalu w Elblągu, skąd trafiła ze szpitala w Piszu.

reklama

Dzisko podał, że wśród zakażeń odnotowanych we wtorek są osoby, które bawiły się na weselach w Bartoszycach i Działdowie oraz sklepowa z dużego sklepu w powiecie działdowskim. “Obawiam się, że w najbliższym czasie możemy notować zakażenia sklepowe” – przyznał Dzisko. Przypadki zakażenia odnotowano u mieszkańców Elbląga, którzy w ostatnim czasie wypoczywali na Mierzi Wiślanej i wszystko na to wskazuje, że to tam się zakazili.

Zakażenie koronawirusem wykryto także w ostatnich dniach wśród uczestników kolonii w powiecie olsztyńskim. “Najpierw okazało się, że matka jednego z kolonistów jest zakażona, następnie testy wykazały, że trzy osoby z kadry opiekuńczo-wychowawczej także są zakażone. Kolonia została przez nas rozwiązana, a dzieci zostały skierowane na kwarantannę” – powiedział Dzisko i przyznał, że na kolonii wypoczywały dzieci z Warszawy i to w statystykach zachorowań woj. mazowieckiego są umieszczone te osoby.

W woj. warmińsko-mazurskim od kilku dni notowane są rekordy potwierdzonych zakażeń, wtorkowa liczba – 34 osoby – to najwyższa odnotowana w regionie od początku pandemii koronawirusa. Od początku pandemii w regionie zanotowano 528 zakażeń i trzy zgony.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
bbbbb
12 sierpnia 2020 07:21

To w końcu kobieta zmarła w Elblągu czy Piszu bo są dwie wersje i znowu lekarz bez testów stwierdził ze zmarła na covid(„Zmarła osoba to mieszkanka powiatu piskiego. Miała ponad 80 lat, w ocenie lekarzy powodem jej śmierci był COVID-19”) ?????

Assassin's
11 sierpnia 2020 15:56

Macie sie bać i tyle w tym temacie.

Polecane
Ogłoszenia