fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 30 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Biedronka nie zgadza się z karą w wysokości 115 mln zł i odgraża się: „nie mamy innego wyjścia, jak…”

Wiadomości Biedronka nie zgadza się z karą w wysokości 115 mln zł i...

Wczoraj (10.08) pisaliśmy o 115 mln zł kary dla sieci Biedronka, nałożonych przez UOKiK. Dostaliśmy odpowiedź od sieci sklepów.

Spółka Jeronimo Martins Polska zostanie ukarana 115 mln złotych – tak zdecydował Prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Powodem miało być naruszanie prawa konsumentów przez Biedronkę, która nieprawidłowo informowała o cenach w sklepach. Pisaliśmy o tym tutaj: 115 mln zł kary dla Biedronki.

W związku z naszym artykułem, biuro prasowe sieci Biedronka przysłało nam swoje oświadczenie w tej sprawie, w którym nie zgadzają się z decyzją UOKiK i zapewniają, że są oni „zaangażowani i lojalni” wobec swoich klientów.

„Nasze poczucie misji i obowiązku odzwierciedla nie tylko polityka niskich cen, którą kierujemy się we wszystkich naszych działaniach, ale także konsekwentne doskonalenie wszystkich naszych procesów, włącznie z prawidłowym oznaczaniem cen w sklepach. Dlatego też zdecydowanie nie zgadzamy się z ogłoszoną decyzją UOKiK i mając przekonanie o słuszności naszych argumentów, nie mamy innego wyjścia, jak złożenie odwołania od tej decyzji do właściwego sądu” – czytamy w oświadczeniu.

Sieć sklepów powołuje się na nieumyślne błędy ludzkie, które są nieuniknione przy tak wielkiej skali, na jaką operuje Biedronka. Przypomnijmy, że spółka Jeronimo Martins Polska, to jeden z największych pracodawców w kraju, który ma ponad 3 tysiące sklepów i zatrudnia około 70 tysięcy pracowników.

„Warto jednak zauważyć, że pomyłki cenowe zdarzały się w obie strony, a część z nich miała również negatywne skutki finansowe dla przedsiębiorstwa. Dlatego nie zgadzamy się z zarzutem dotyczącym czerpania przez spółkę korzyści z postępowania opisanego w decyzji” – zaznacza biuro prasowe Biedronki. – „Od 25 lat aktywnie budujemy rynek detaliczny w Polsce i wraz z polskimi dostawcami, którzy rozwijają się razem z nami, codziennie dostarczamy naszym klientom produkty wysokiej jakości w niskich cenach, tworząc wartość dla polskich rodzin i rodzimej gospodarki. Dzięki silnemu zaangażowaniu Biedronki, Polska posiada jeden z najbardziej konkurencyjnych rynków handlu detalicznego i jedne z najniższych cen żywności w Europie. W okresie od 2017 r. do lipca 2020 r. polskie rodziny zaoszczędziły ponad 17 mld zł dzięki akcjom promocyjnym w sieci Biedronka. A w samym tylko okresie pandemii, od marca do lipca 2020 r., oszczędności te wyniosły 2,4 mld zł”.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Największy klub w Olsztynie ma niezwykłą ofertę: pijesz bez limitu

"Hookah club" w Olsztynie wystartował z nową, ekstremalnie opłacalną ofertą. "3 dni ucztowania" bez limitów. Jedyny taki Shisha Club w Olsztynie, a może i w...

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przeczytaj także: