fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 30 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Konflikt o budowę nowego dworca w Olsztynie może być tragiczny w skutkach

Wiadomości Konflikt o budowę nowego dworca w Olsztynie może być tragiczny w skutkach

Prywatny deweloper Retail Provider i spółka PKP nie mogą się dogadać w kwestii finalnej, wspólnej koncepcji nowego dworca. Na ich sporze mogą ucierpieć olsztyńskie tramwaje.

Wizja zaawansowanego centrum komunikacyjnego „Synergia”, które chce stworzyć Retail Provider, nie jest po drodze planom spółki PKP. Odmienne koncepcje na budowę dworca i zagospodarowanie terenu zaprowadziły zamiast do negocjacji, to wzajemnej ignorancji i chęci do poprowadzenia sprawy na drogę prawną.

Prezydent Piotr Grzymowicz próbuje interweniować w tej sytuacji:

„Chcę zwołać Miejską Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną. Eksperci zaprezentują na niej obu stronom swoje stanowisko dotyczące tego projektu. To ostatnia okazja, żeby uregulować tę sprawę”.

PKP stara się uzyskać pozwolenie na wykorzystanie specustawy, która pozwoli ominąć zapis planu dla zagospodarowania tego terenu. Grzymowicz podkreśla, że był on tworzony przez wszystkie zaangażowane strony.

PKP przymierza się do ogłoszenia przetargu na budowę torowisk, peronów i nowego dworca, co mógłby utrudnić Retail Provider, wstrzymując lub całkowicie odcinając inwestycję zmodernizowania torowiska i połączenia go z dworcem. W takim wypadku przepadłaby ponad 100 milionowa inwestycja. Deweloper na swojej konferencji prasowej zapewnia, że chce rozmawiać z władzami PKP, jednak Ci nie są skłoni iść na żadne ustępstwa.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Największy klub w Olsztynie ma niezwykłą ofertę: pijesz bez limitu

"Hookah club" w Olsztynie wystartował z nową, ekstremalnie opłacalną ofertą. "3 dni ucztowania" bez limitów. Jedyny taki Shisha Club w Olsztynie, a może i w...

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przeczytaj także: