fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Prezydent Grzymowicz podsumował rok

reklama

Trudne miesiące, ale z perspektywą lepszej przyszłości – tak podsumowują kończący się rok miejskie władze. Piotr Grzymowicz opowiedział o zrealizowanych zadaniach i planach na przyszłość.

Tak intensywnego inwestycyjne roku w Olsztynie nie było od dekad. Wystarczy wymienić największe w powojennej historii zadanie wartości niemal pół miliarda złotych, czyli modernizację transportu publicznego.

Ale to nie tylko tramwaje – podkreśla prezydent Piotr Grzymowicz. – Zmodernizowaliśmy i wybudowaliśmy od podstaw kilometry podziemnych instalacji oraz dróg. Olsztynianie zyskali biletomaty i system informacji przystankowej, wkrótce na nasze ulice wyjadą kolejne nowoczesne autobusy. Nowoczesny charakter, przyjazny pieszym i rowerzystom, zyskało także Śródmieście.

reklama

Przyjazne mieszkańcom stało się także jezioro Ukiel. Największy olsztyński akwen zyskał nowoczesną infrastrukturę, którą od początku docenili zarówno miejscowi, jak i przyjezdni. Tej ważnej dla ludzi przestrzeni jest jednak więcej – kolejne ulice zyskują alejowy charakter, powstały kieszonkowe parki m.in. przy ul. Kętrzyńskiego i Dąbrowszczaków, nowe parki i place zabaw.

Najmłodsi i ich rodzice mogą się jednak cieszyć nie tylko z placów zabaw. Także z bardziej dostępnych przedszkoli.

– Te placówki muszą służyć naszym mieszkańcom przez cały rok – przypomniał włodarz. – I o tym już zdecydowaliśmy, że będą do dyspozycji nie tylko przez 10 miesięcy, a przez 12. Pracujący rodzice powinni mieć gdzie pozostawić najmłodsze pociechy.

Czytaj też:  Wracał seatem ze zbiorów. Miał w samochodzie 9 kilogramów marihuany

Olsztyn otwiera się też na mieszkańców. Powołane zostały Rada Olsztyńskich Seniorów oraz Rada Sportu, olsztynianie wypowiadają się również na temat inwestycji – zarówno przy okazji konsultacji społecznych, jak i budżetu obywatelskiego.

W ostatnim roku do Olsztyna trafiło kilkanaście nagród i wyróżnień. To m.in. Top Inwestycje Komunalne 2015 i Kryształowa Cegła w Konkursie „Dom 2015” za Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel, „Wydarzenie Lata 2015” Magazynu „Brief” za siatkarski Grand Slam i „Kryształy Przetargów Publicznych” za Park Centralny.

A co w kolejnych miesiącach? Przede wszystkim inwestycje drogowe, czyli skomunikowanie układu drogowego z obwodnicą oraz projekty modernizacji ulic Partyzantów i Sybiraków. Poza tym będą trwać przygotowania do zadań sportowych związanych z nowym stadionem i przebudową hali Urania. Nie zabraknie też wydarzeń skierowanych do olsztynian i przyjezdnych.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama