7 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prezydent Grzymowicz podsumował rok

WiadomościPrezydent Grzymowicz podsumował rok

Trudne miesiące, ale z perspektywą lepszej przyszłości – tak podsumowują kończący się rok miejskie władze. Piotr Grzymowicz opowiedział o zrealizowanych zadaniach i planach na przyszłość.

reklama

Tak intensywnego inwestycyjne roku w Olsztynie nie było od dekad. Wystarczy wymienić największe w powojennej historii zadanie wartości niemal pół miliarda złotych, czyli modernizację transportu publicznego.

Ale to nie tylko tramwaje – podkreśla prezydent Piotr Grzymowicz. – Zmodernizowaliśmy i wybudowaliśmy od podstaw kilometry podziemnych instalacji oraz dróg. Olsztynianie zyskali biletomaty i system informacji przystankowej, wkrótce na nasze ulice wyjadą kolejne nowoczesne autobusy. Nowoczesny charakter, przyjazny pieszym i rowerzystom, zyskało także Śródmieście.

reklama

Przyjazne mieszkańcom stało się także jezioro Ukiel. Największy olsztyński akwen zyskał nowoczesną infrastrukturę, którą od początku docenili zarówno miejscowi, jak i przyjezdni. Tej ważnej dla ludzi przestrzeni jest jednak więcej – kolejne ulice zyskują alejowy charakter, powstały kieszonkowe parki m.in. przy ul. Kętrzyńskiego i Dąbrowszczaków, nowe parki i place zabaw.

Zmiana ruchu na olsztyńskim skrzyżowaniu

Najmłodsi i ich rodzice mogą się jednak cieszyć nie tylko z placów zabaw. Także z bardziej dostępnych przedszkoli.

reklama

– Te placówki muszą służyć naszym mieszkańcom przez cały rok – przypomniał włodarz. – I o tym już zdecydowaliśmy, że będą do dyspozycji nie tylko przez 10 miesięcy, a przez 12. Pracujący rodzice powinni mieć gdzie pozostawić najmłodsze pociechy.

Olsztyn otwiera się też na mieszkańców. Powołane zostały Rada Olsztyńskich Seniorów oraz Rada Sportu, olsztynianie wypowiadają się również na temat inwestycji – zarówno przy okazji konsultacji społecznych, jak i budżetu obywatelskiego.

W ostatnim roku do Olsztyna trafiło kilkanaście nagród i wyróżnień. To m.in. Top Inwestycje Komunalne 2015 i Kryształowa Cegła w Konkursie „Dom 2015” za Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel, „Wydarzenie Lata 2015” Magazynu „Brief” za siatkarski Grand Slam i „Kryształy Przetargów Publicznych” za Park Centralny.

Tramwaj wydawał wzbudzający niepokój, bardzo głośny dźwięk. Mamy nagranie wideo

A co w kolejnych miesiącach? Przede wszystkim inwestycje drogowe, czyli skomunikowanie układu drogowego z obwodnicą oraz projekty modernizacji ulic Partyzantów i Sybiraków. Poza tym będą trwać przygotowania do zadań sportowych związanych z nowym stadionem i przebudową hali Urania. Nie zabraknie też wydarzeń skierowanych do olsztynian i przyjezdnych.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zosia ReyAr
23 grudnia 2015 13:31

Piotr Grzymowicz to najlepszy Prezydent jaki dotychczas piastował ten Urząd.Jestem pełna podziwu i efektow tej ciezkiej pracy jaką Prezydent włozyl w tak piekny rozwoj Olsztyna?

Popularne
Ogłoszenia
Czemu tramwaj stoi przy McDonald's i nie kursuje? MPK wyjaśnia nietypową sytuację
Wypadek na budowie zajezdni tramwajowe. Dramatyczna akcja ratunkowa