fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 25 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Sprawca potrącenia 6-latki odpowie przed sądem. Motocyklista zatrzymany. Ma jednak więcej na „sumieniu”

Wiadomości Sprawca potrącenia 6-latki odpowie przed sądem. Motocyklista zatrzymany. Ma jednak więcej na...

Olsztyńscy policjanci ustalili sprawcę potrącenia 6-letniej rowerzystki, do którego doszło pod koniec czerwca na jednym ze skrzyżowań w mieście. Stało się to możliwe w dużej mierze, dzięki współpracy policjantów i mieszkańców miasta. Zaangażowanie wielu osób w tą sprawę pokazało, że nie ma i nie będzie przyzwolenia na agresywne oraz niebezpieczne zachowania na drodze. 36-latek odpowie przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie bez uprawnień oraz kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Przypomnijmy, że do potrącenia 6-letniej rowerzystki doszło 25 czerwca 2020 roku na jednym z olsztyńskich skrzyżowań. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem motocyklisty i rowerzystki. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynikało, że nieznany mężczyzna kierujący motocyklem, przejeżdżając przez przejazd rowerowy (w rejonie przejścia dla pieszych) potrącił 6-letnią dziewczynkę na rowerze. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb. Na szczęście poszkodowanej dziewczynce nic poważnego się nie stało, mimo że zdarzenie wyglądało groźnie.

Policjanci ustalili okoliczności zdarzenia rozmawiając z 34-letnią matką dziecka z czego sporządzona została stosowna dokumentacja służbowa. Na tym etapie wszelkie dowody z miejsca zdarzenia zabezpieczyli pracujący tam policjanci z ruchu drogowego. Zgromadzone materiały zostały przekazane do Wydziału Prewencji KMP w Olsztynie. Policjanci wyjaśniający sprawę ustalili, że w pobliżu miejsca kolizji drogowej jest zainstalowana kamera monitoringu miejskiego, która zarejestrowała moment zdarzenia. Bazując na nagraniu policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia w pobliżu miejsca kolizji przejeżdżał autobus komunikacji publicznej, który wyposażony był w kamery. Na podstawie zarejestrowanego wideo możliwe było odtworzenie momentu zdarzenia z uwzględnieniem istotnych detali.

Choć czynności wyjaśniające w tej sprawie zostały na tym zakończone, olsztyńscy policjanci w dalszym ciągu pracowali nad ustaleniem tożsamości osoby siedzącej za kierownicą jednośladu. Nagranie ze zdarzenia zostało opublikowane na portalach społecznościowych, na naszej stronie internetowej oraz stronach wielu redakcji. Materiał spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem społeczeństwa i mediów. Funkcjonariusze weryfikowali każdy otrzymany sygnał.

Wkrótce policjanci dotarli do motocykla, który był zaparkowany w jednym z podziemnych garaży na terenie Olsztyna, a następnie do kierowcy jednośladu. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna został przesłuchany i złożył obszerne wyjaśnienia. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że w ogóle nie powinien on wsiadać za kierownicę motocykla, ponieważ nie posiada wymaganych uprawnień, a pojazd, którym się poruszał nie miał tablicy rejestracyjnej.

36-latek odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie bez uprawnień oraz pojazdem niedopuszczonym do ruchu drogowego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Twierdził, że bezpośrednio po tym, jak potrącił 6-latkę, zatrzymał się i sprawdził czy nie potrzebuje ona pomocy, po czym odjechał. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie mężczyzny do sądu. 36-latkowi grozi grzywna do 5 tysięcy złotych, ponadto sąd może orzec wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów.

Podziękowania należą się mieszkańcom Olsztyna oraz mediom – społeczne zaangażowanie przyczyniło się od ustalenia sprawcy zdarzenia drogowego. Powszechne zainteresowanie identyfikacją sprawcy potrącenia pokazało, że nie ma i nie będzie przyzwolenia na agresywne oraz niebezpieczne zachowania na drodze. To od nas wszystkich zależy czy poziom bezpieczeństwa na naszych drogach będzie wzrastał. Dlatego każdy, kto przysłuży się do tego, że inni kierowcy nie będą stwarzać zagrożenia na drodze, a sprawcy takich zdarzeń poniosą konsekwencje, zasługuje na słowa uznania.

Przypominamy, że omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym lub rowerzystom jest jedną z głównym przyczyn potrąceń.

Przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe to miejsca, w których niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni czuć się bezpiecznie. Olsztyńscy policjanci wyciągają surowe konsekwencje wobec osób, które w rażący sposób lekceważą przepisy ruchu drogowego i narażają innych na utratę zdrowia lub życia.

Przeczytaj także:

ŹródłoKMP Olsztyn

24 KOMENTARZE

 1. Typowy wakacyjny motórzysta – krótkie spodenki, krótki rękaw, brak uprawnień, motocykl bez papierów, brak umiejętności i kultury jazdy.

 2. Kara powinna być przykładna i odstraszająca innych motocyklowych chojraków. Jak można wsiadać bez uprawnień, na sprzęt bez przeglądu, czy OC i chojraczyć po miescie.
  Sam jeżdżę motocyklem od 6 lat.

 3. Milicjanci nie mieli wyboru i musieli coś z tym zrobić. Nie dało się zamieść pod dywan bo matka zrobiła dym a internet pkmog go nagłośnienie. Może to kolega z komendy i dlatego tak się czuł bezkarnie a funkcjonariusze milicji szybko zamknęli sprawę. Powinni dojeb.c typowi surowa karę jako nauczke dla kolejnych zjebow na motcyklach.

  5
  2
 4. Jakiś pojeb. Bez prawka, bez rejestracji, bez ubezpieczenia. Wyprzedzanie na przejściu. Potrącenie. Jakby w moje wjechał dziecko to bym huja rozjebal na miejscu. Co za pedał…

  14
  7
 5. Bzdura , sam jestem motocyklistą i nie ma nic do obrony tego gościa. Wjebał się na przejście dla pieszych dokładnie między matką a dzieckiem . Matka jechała prawidłowo . Przecież zawsze pierwszy jedzie rodzic a za nim dziecko.
  Ale nie powiem ze uciekł z miejsca

  16
  3
 6. Po pierwsze to dziecko się samo potrąciło uderzając w tylnie koło a matka ta tępa dzida powinna mieć dzieciaka obok siebie a nie z tyłu ona nawet nie widziała co się z nim dzieje dopiero odwróciła głowę jak usłyszała wjeżdżający między nimi motocykl. Wyszło jak wyszło ale nie potrzebnie wszyscy wieszają psy na tym chłopaku moim zdaniem zachował się bardzo dobrze zobaczył że jest okej to pojechał dalej ale teraz paniusia pewnie walczy o odszkodowanie.Na tym filmie są wszyscy winni a najbardziej matka

  22
  80
  • Ty jesteś taki głupi czy udajesz.Gość bez papierów na moto,moto bez przeglądu i pewnie oc.Moze kiedyś taki baran wjedzie w twoje dziecko czego
   ci życzę .

   19
   7
  • Teraz pozamiatane ma kierowca moto jest przestepca w tym pije,,,m kraju bez przeglądu jechał i bez prawka w innym kraju nie było by problemu ale tu PiS jest kradną miliony i ok

   12
   • Chłopie wytrzeźwiej. Przyjedź do super liberalnej Kanady to się przekonasz co to znaczy jazda bez uprawnień. Spróbuj przekroczyć prędkość o 50 km/h nawet na autostradzie (dozwolona jest 100km/h) to zobaczysz utratę uprawnień, konfiskatę samochodu na miejscu 10.000$ mandat i perspektywę odsiadki. Nie wspomnę ze za ubezpieczenie w przyszłości będziesz płacił 800$ MIESIĘCZNIE. Dalej płacz jak to w Polsce niedobrze

  • Popatrz dobrze na film. https://youtu.be/1r9pn-QAomE
   To było wyprzedzanie bezpośrednio przed pasami. Gość wjechał między dwa auta i parł na przód. Nie miał w ogóle widoczności, bo zasłaniał mu samochód, z którego kręcony był film. Dziecko miało fart jak nic. Samo się potrąciło… dobre.

 7. Kuewa mac a kierowca autobusu? Z lewej strony stoi samochód a on jedzie twardo. Później zamiast zatrzymać się na pasach jechał dalej! Też byłbym w przekonaiu że skoro przejechał już ¾ pasów to prawa strona jest wolna i można śmiało jechać. Kierowca z moją nie jest bez winy.

  12
  3
 8. Pierwszą proponuję ukarać matka dziecka bo ten dzieciak w ogóle nie powinien znajdować się na ścieżce rowerowej . Drugiego kierowcę autobusu który widać jak się wielce spieszy, dopiero zająć się motocyklistą który nawet nie uciekł z miejsca wypadku.
  Pisowskie rządy! Pisowskie media !

  12
  44
 9. Wcześniej pisali, że z uwagi na brak ustalenia sprawcy sprawa zamknięta. Jednak nagonka medialno – społeczna spowodowała, że milicja musiała ruszyć 4 litery. Tacy to bohaterowie, łowcy mandatów z polecenia małego.

  29
  4
  • Dokładnie, przecież sprawa została umorzona. Co to nagle za zmiana o 180 stopni i pisanie tekstów w stylu „olsztyńscy policjanci w dalszym ciągu pracowali nad ustaleniem tożsamości osoby siedzącej za kierownicą jednośladu” ? Tfu

   11
   2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: