20 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Koronawirus w szkole policji w Szczytnie

SzczytnoKoronawirus w szkole policji w Szczytnie

U pracownika Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Szkoła zapewnia, że nie ma groźby rozniesienia choroby na większa liczbę funkcjonariuszy, bo szkolenia odbywają się online.

reklama

O tym, ze zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracownicy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie poinformował dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie Krzysztof Kuriata. „Kilkanaście osób będzie na kwarantannie” – dodał Kuriata.

Rzecznik prasowy szkoły Mariusz Piotrowski poinformował, że sytuacja ta nie niesie ze sobą zagrożenia dla większej liczby funkcjonariuszy.

reklama

„Od marca szkolenia odbywają się online. Obecnie w szkole jest nieco ponad 40 osób, ale one także nie przychodzą na tradycyjne zajęcia tylko siedzą w pokojach i szkolą się zdalnie” – powiedział Piotrowski.

Rzecznik dodał, że słuchacze policyjnej uczelni w czasie nauki nie patrolują miasta ani w żaden inny sposób nie mają kontaktu z obywatelami.

reklama

„Do szkoły nie można wejść, ot tak, z ulicy, wymagane są przepustki, chodzimy w maseczkach, teren uczelni jest systematycznie odkażany. Nie ma żadnych powodów do obaw czy niepokojów” – zapewnił Piotrowski.

Z powodu pandemii w tym roku w Szczytnie nie odbędą się obchody święta policji w tradycyjnej formie, czyli nie będzie apelu na placu apelowym. „Jeśli ktoś dostanie awans, to otrzyma tę informację i gratulacje mejlem” – powiedział Piotrowski.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
27 lipca 2020 15:57

Chyba szkolenie podstawowe to nie 40 osób a około 150.

Popularne
Ogłoszenia