1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zbiórka odpadów – są zmiany w przepisach

WiadomościZbiórka odpadów - są zmiany w przepisach

Miasto modyfikuje system gospodarowania odpadami komunalnymi. Od 19 grudnia olsztynianie zbierają popiół do osobnych pojemników albo worków.

reklama

Zmiana związana jest z technologią stosowaną w uruchomionym niedawno Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych – wyjaśniają ratuszowi urzędnicy. – Sprawniej będzie można zagospodarować odpady trafiające do instalacji przy ul. Lubelskiej, wydłużona zostanie żywotność urządzeń tam pracujących, w końcu hale będą mniej zapylone, przez co zredukowane zostaną zagrożenia pożarowe.

Popiół należy zbierać oddzielnie niezależnie od tego, czy ktoś segreguje odpady czy nie. To nowość w przepisach dotyczących utrzymania czystości na terenie Olsztyna.

reklama

Mieszkańcy domków jednorodzinnych powinni składować popiół w specjalnych workach. Ich koszt jest wliczony w comiesięczną opłatę. Urzędnicy zachęcają jednak, żeby pierwszą partię worków samemu odebrać w firmie Remondis lub w Wydziale Środowiska Urzędu Miasta przy ul. Wyzwolenia 30. Później będą dostarczane na identycznych zasadach, jak w przypadku selektywnej zbiórki plastiku albo makulatury.

Prezydent Olsztyna wydał zalecenia urzędnikiem ws. oszczędzania energii: nie mogą bez powodu włączać oświetlenia

Mieszkańcy domków jednorodzinnych, w których powstaje popiół, powinni wypełnić odpowiedni wniosek (pobierz TUTAJ) i złożyć go w Urzędzie Miasta lub poprzez ePuap. W przypadku nieruchomości wielorodzinnych zadbają o to administratorzy. Co ważne – stawki za odbiór odpadów pozostają bez zmian.

reklama

Informacje o selektywnej zbiórce odpadów można znaleźć TUTAJ.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ambasador Rwandy z wizytą w ratuszu