20 C
Olsztyn
czwartek, 23 Maj, 2019
reklama

Tramwaje wróciły do Olsztyna!

Strona główna Wiadomości Galerie Tramwaje wróciły do Olsztyna!
reklama

Data 19 grudnia 2015 roku przejdzie do historii naszego miasta – tego dnia, 50 lat po likwidacji transportu szynowego w stolicy regionu, Tramino wyjechał w swój dziewiczy kurs pasażerski.

[Best_Wordpress_Gallery id=”129″ gal_title=”tramwaj 1 kurs 19 grudnia”]

reklama

https://www.youtube.com/watch?v=Hcam2mCZJXc&feature=youtu.be

W sobotnie południe (19.12) pod olsztyńskim ratuszem – z tego miejsca właśnie ruszył pierwszy, powojenny kurs tramwajowy – odbyły się uroczystości związane z uruchomieniem linii tramwajowej nr 1, kursującej na trasie Wysoka Brama-ul. Kanta. Po okolicznych przemówieniach i występie zespołu Annette Music Tramino po raz pierwszy zabrał ze sobą pasażerów. Zainteresowanie było przeogromne. Wagony pękały w szwach. Pierwszych pięć kursów odjechało pełnych, a mimo to ludzie nadal czekali w kolejkach żeby wsiać do tramwaju. Tym którym się udało dostawali specjalne certyfikaty.

certyfikat tramwajUruchomienie drugiej linii tramwajowej, z ul. Kanta do Dworca Głównego, zaplanowano na 27 grudnia, natomiast 31 grudnia tramwaj zacznie kursować na linii nr 3 od przystanku „Uniwersytet-Prawocheńskiego” do Dworca Głównego.

https://www.youtube.com/watch?v=l4hWS6-_pVw&feature=youtu.be

reklama
reklama

29 KOMENTARZE

 1. Super.szkoda tylko ze Kościuszki i Piłsudskiego zakorkowane na maxa. I Jeszcze jadąc w stronę kętrzyńskiego zablokowali wszystkie lewoskręty.Pozazdrościć pomysłowości :/

 2. DżAa StAa boże niesamowite tramwaj aaaa.
  No nie wierzę jak mogłyśmy taką atrakcję ominąć..
  Czyste szaleństwo TRAMWAJ i podnieta.
  I jeździ do tego szooook.
  Już naprawdę ludzie na bani mają. Masakra . 🙂

 3. Ja nie chciałem. Co to za przyjemność czy wyróżnienie? Już się najeździłem tramwajami w innych miastach. Nie rozumiem tej ekscytacji, która panuje wokół tramwajów. Zwłaszcza, że podobno mają zlikwidować 15stkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma