fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 18 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Jak wygląda sytuacja z bezpłatnymi przejazdami dla dziec? ZDZiT wydał oświadczenie

Wiadomości Jak wygląda sytuacja z bezpłatnymi przejazdami dla dziec? ZDZiT wydał oświadczenie

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje o zasadach korzystania z bezpłatnych przejazdów przez dzieci i młodzieży środkami komunikacji miejskiej.

Jak informuje ZDZiT, pozostaną one bez zmian. Ulga zapisana na Olsztyńskiej Karcie Miejskiej obowiązuje do końca września 2020 roku. By przedłużyć ulgę o kolejny rok (do 30 września 2021 r.) należy udać się do jednego z Punktów Obsługi Klienta ZDZiT, które czynne są także w okresie wakacyjnym, okazać PIT za 2019 rok oraz pozostałe dokumenty wynikające z uchwały Rady Miasta.

Ulga dotyczy dzieci od ukończenia 4 roku życia oraz uczniów szkół podstawowych, których rodzice lub opiekunowie prawni zamieszkują na terenie Olsztyna i rozliczają się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Olsztynie.

Uwaga: Z przedłużenia ulgi nie mogą korzystać uczniowie, którzy w 2020 roku ukończyli ostatnią, ósmą klasę szkoły podstawowej.

Przypomnijmy, że ulga zapisywana jest na Olsztyńskiej Karcie Miejskiej wydanej na podstawie okazania legitymacji szkolnej (wzór Dz.U. z 2018 r. poz. 939) lub dokumentu potwierdzającego wiek dziecka (w przypadku dzieci nie uczących się) oraz:

a) kopii pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą Urzędu Skarbowego w Olsztynie lub
b) zaświadczenia z Urzędu Skarbowego w Olsztynie potwierdzającego fakt rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych lub
c) Urzędowego Potwierdzenia Odbioru z Urzędu Skarbowego w Olsztynie wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego (w przypadku składania PIT drogą elektroniczną) – za poprzedni rok kalendarzowy, złożone przez rodzica/ów lub opiekuna/ów prawnych dziecka.

Warunkiem skorzystania z ulgi jest posiadanie OKM, na której będzie zapisany bezpłatny bilet. W tym celu zapraszamy do Punktów Obsługi Klienta ZDZiT.

 

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoZDZiT Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x