fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 8 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Właściciel 16 psów podejrzany o znęcanie się nad nimi

Postawiono mu zarzut znęcania się nad zwierzętami. Decyzją służb weterynaryjnych mężczyźnie odebrano 16 psów, które były przetrzymywane w fatalnych warunkach.

Jak poinformowała PAP nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji, zgodnie z decyzją powiatowego inspektora weterynarii, z należącej do podejrzanego posesji zabrano sześć dorosłych psów i 10 szczeniąt, które umieszczono w schronisku dla zwierząt w woj. podlaskim.

Ich właściciel usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Nie przyznał się do winy i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Sprawa trafi do sądu. Mężczyźnie grożą nawet trzy lata więzienia.

Według policjantów, którzy wspólnie w inspekcją weterynaryjną skontrolowali posesję jednego z mieszkańców Białej Piskiej, psy były pozbawione odpowiedniej opieki i przebywały w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Właściciel nie zapewniał zwierzętom stałego dostępu do jedzenia i picia. Część z nich nie miała schronienia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i były trzymane na zbyt krótkich, poskręcanych łańcuchach. Dorosłe psy były w bardzo złej kondycji fizycznej – były wychudzone, miały sierść oblepioną błotem i odchodami.

„W stodole znajdującej się na posesji funkcjonariusze zauważyli leżącą pod ścianą łyżkę od ciągnika rolniczego, w której było legowisko dla suki z dwoma szczeniakami. Nie miała ona nawet miski z wodą” – przekazała nadkom. Szypczyńska.

Właściciel 16 psów podejrzany o znęcanie się nad nimi

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...