fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 11 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Rowerzystka na Placu Bema zasłabła i przewróciła się z 6-letnim dzieckiem w foteliku

Olsztyński policjant, będąc po służbie, w trakcie spaceru pomógł rowerzystce, która oczekując przed przejazdem dla rowerów zasłabła i się przewróciła. W foteliku rowerowym przewożone było 6-letnie dziecko, które na szczęście w wyniku upadku nie odniosło żadnych obrażeń. Funkcjonariusz pomógł kobiecie i na miejsce zdarzenia wezwał karetkę pogotowia. Pomoc nadeszła w samą porę. Kobieta wraz z córką trafiły do szpitala na obserwację.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w ubiegły czwartek (09.07.2020) chwilę po godz. 12:00 w rejonie Pl. Bema w Olsztynie. Funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie miał tego dnia wolne, gdy podczas spaceru w rejonie przejścia dla pieszych zauważył, jak po drugiej stronie jezdni na ziemię upada rowerzystka. Funkcjonariusz natychmiast pobiegł w jej stronę, aby sprawdzić dokładnie co się stało i czy kobieta nie potrzebuje pomocy. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie, ponieważ rowerzystka nie była sama – w rowerowym foteliku znajdowała się jej 6-letnia córka.

Gdy policjant dobiegł do poszkodowanej kobiety, okazało się, że rowerzystka zasłabła i zemdlała. Funkcjonariusz pomógł poszkodowanej wstać, a gdy odzyskała przytomność zadał jej kilka pytań dotyczących zaistniałej sytuacji o których jest mowa w wywiadzie ratowniczym SAMPLE.

Funkcjonariusz po przeprowadzonym wywiadzie na miejsce zdarzenia wezwał karetkę pogotowia, która już po kilku minutach była na miejscu. Ratownicy medyczni zdecydowali, aby poszkodowaną oraz jej 6-letnią córkę przewieźć do szpitala w celu przeprowadzenia niezbędnych badań.

Policjant, który znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie, po tym jak pomógł poszkodowanym zobligował się również do zabezpieczenia ich roweru. Jednoślad do przechowania trafił do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Ta historia ma szczęśliwe zakończenie – już następnego dnia w jednostce Policji pojawiła się uśmiechnięta rowerzystka, która odbierając swój jednoślad nie kryła wdzięczności policjantowi, który jej pomógł.

Pamiętajmy, aby nie być obojętnym na otaczający nas świat i ludzi, których mijamy na ulicy. Często, ktoś obok nas może potrzebować naszej pomocy i możemy stać się jedyną osobą, na której w danej sytuacji może polegać poszkodowany człowiek. Pamiętajmy również o tym, że kiedyś również my sami możemy potrzebować pomocy.

ŹródłoKMP Olsztyn

3 KOMENTARZE

  1. To może jeszcze napiszcie o życiu rodzinnym policjanta itd itd . Rozumiem że ktoś komuś pomógł i to sie docenia ale takie cukrowanie tego policjanta jest poprostu smieszne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Weekendowy piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z trzech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...