fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 30 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Rowerzystka na Placu Bema zasłabła i przewróciła się z 6-letnim dzieckiem w foteliku

Wiadomości Rowerzystka na Placu Bema zasłabła i przewróciła się z 6-letnim dzieckiem w...

Olsztyński policjant, będąc po służbie, w trakcie spaceru pomógł rowerzystce, która oczekując przed przejazdem dla rowerów zasłabła i się przewróciła. W foteliku rowerowym przewożone było 6-letnie dziecko, które na szczęście w wyniku upadku nie odniosło żadnych obrażeń. Funkcjonariusz pomógł kobiecie i na miejsce zdarzenia wezwał karetkę pogotowia. Pomoc nadeszła w samą porę. Kobieta wraz z córką trafiły do szpitala na obserwację.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w ubiegły czwartek (09.07.2020) chwilę po godz. 12:00 w rejonie Pl. Bema w Olsztynie. Funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie miał tego dnia wolne, gdy podczas spaceru w rejonie przejścia dla pieszych zauważył, jak po drugiej stronie jezdni na ziemię upada rowerzystka. Funkcjonariusz natychmiast pobiegł w jej stronę, aby sprawdzić dokładnie co się stało i czy kobieta nie potrzebuje pomocy. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie, ponieważ rowerzystka nie była sama – w rowerowym foteliku znajdowała się jej 6-letnia córka.

Gdy policjant dobiegł do poszkodowanej kobiety, okazało się, że rowerzystka zasłabła i zemdlała. Funkcjonariusz pomógł poszkodowanej wstać, a gdy odzyskała przytomność zadał jej kilka pytań dotyczących zaistniałej sytuacji o których jest mowa w wywiadzie ratowniczym SAMPLE.

Funkcjonariusz po przeprowadzonym wywiadzie na miejsce zdarzenia wezwał karetkę pogotowia, która już po kilku minutach była na miejscu. Ratownicy medyczni zdecydowali, aby poszkodowaną oraz jej 6-letnią córkę przewieźć do szpitala w celu przeprowadzenia niezbędnych badań.

Policjant, który znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie, po tym jak pomógł poszkodowanym zobligował się również do zabezpieczenia ich roweru. Jednoślad do przechowania trafił do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Ta historia ma szczęśliwe zakończenie – już następnego dnia w jednostce Policji pojawiła się uśmiechnięta rowerzystka, która odbierając swój jednoślad nie kryła wdzięczności policjantowi, który jej pomógł.

Pamiętajmy, aby nie być obojętnym na otaczający nas świat i ludzi, których mijamy na ulicy. Często, ktoś obok nas może potrzebować naszej pomocy i możemy stać się jedyną osobą, na której w danej sytuacji może polegać poszkodowany człowiek. Pamiętajmy również o tym, że kiedyś również my sami możemy potrzebować pomocy.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoKMP Olsztyn

3 KOMENTARZE

  1. To może jeszcze napiszcie o życiu rodzinnym policjanta itd itd . Rozumiem że ktoś komuś pomógł i to sie docenia ale takie cukrowanie tego policjanta jest poprostu smieszne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: