fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 17 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Oficjalnie startuje największa w historii Powiatu Olsztyńskiego inwestycja drogowa

Wiadomości Oficjalnie startuje największa w historii Powiatu Olsztyńskiego inwestycja drogowa

W olsztyńskim Starostwie podpisana została umowa dotycząca realizacji największej w historii Powiatu Olsztyńskiego inwestycji drogowej – przebudowy 27 kilometrów dróg powiatowych łączących drogę krajową nr 51 w Spręcowie (gm. Dywity) z drogą krajową nr 16 w Barczewie.

Inwestycja będzie kosztować 47 550 659mln zł. Podzielona jest na dwa etapy – odcinek w granicach administracyjnych Gminy Dywity (27 770 758 zł) i w granicach Gminy Barczewo (19 779 901 zł).

– Koszty tego przedsięwzięcia są spore, więc do jego sfinansowania potrzebny był „montaż finansowy” – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. – Wiąże się to ze sporym wysiłkiem finansowym ze strony samorządów, ale z pewnością jest to inwestycja potrzebna naszym mieszkańcom i konieczna z punktu widzenia dalszego rozwoju gospodarczego powiatu.

Podstawą „montażu finansowego” są środki Unii Europejskiej – 16 137 096 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa warmińsko-mazurskiego w trybie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT Olsztyn). 9 743 152 zł to wkład budżet państwa. Reszta, tzw. wkład własny to: 12 295 014 zł pochodzące z budżetu powiatu olsztyńskiego, 6 063 013 zł – gminy Dywity oraz 3 312 384 zł – gminy Barczewo. Tę ostatnią zadeklarował wesprzeć finansowo kwotą 1 mln zł także Robert Hestkowski, lokalny przedsiębiorca właściciel firmy Primavera Furniture.

Wyłonioną w przetargu firmą realizująca oba etapy inwestycji jest COLAS Polska Sp. z o.o.

– Mamy potrzebne pieniądze, mamy wykonawcę więc powinniśmy już ruszać z pracami – dodaje A. Abako. Ich zakończenie planowane jest na koniec sierpnia 2022 roku.

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x