fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Zarzuty dla matki i dziadka 7-latki spod Olsztynka. „Doprowadził do tzw. innej czynności seksualnej”

Wiadomości Zarzuty dla matki i dziadka 7-latki spod Olsztynka. "Doprowadził do tzw. innej...

Zarzut znęcania się nad 7-letnią córką usłyszała kobieta zatrzymana w niedzielę przez policję w gm. Olsztynek. Dziadek dziewczynki usłyszał zarzut doprowadzenia dziecka do tzw. innej czynności seksualnej – poinformował  prokurator rejonowy Olsztyn-Południe Daniel Brodowski.

Prokurator rejonowy Olsztyn-Południe Daniel Brodowski poinformował, że matka dziecka usłyszała zarzut znęcania się nad córką. Zarzut ten obejmuje ostatnie 3 lata, obecnie pokrzywdzona dziewczynka ma 7 lat.

W chwili zatrzymania matka dziecka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Zarzut doprowadzenia dziewczynki do tzw. innej czynności seksualnej usłyszał zatrzymany razem z matką dziadek dziecka. „Wszystko wskazuje w tym momencie na to, że był to jednorazowy czyn” – powiedział prokurator Brodowski dodając, że prokuratorzy będą weryfikowali zebrany już materiał dowodowy i uzupełniali go.

Wraz z matką i dziadkiem policja zatrzymała także obecnego partnera matki. Prokurator Brodowski powiedział, że mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka i zwolniony do domu. „Nie ma podstaw do stawiania temu człowiekowi zarzutów” – powiedział Brodowski.

Prokurator poinformował, że zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy nie pozwolił prokuraturze na wniosek o aresztowanie matki i dziadka dziewczynki. „Zastosowaliśmy wobec obojga wolnościowe środki zapobiegawcze” – poinformował Brodowski.

Dziewczynka, która po zatrzymaniu matki, jej partnera i dziadka trafiła do szpitala została już z niego wypisana. „Trafiła do rodziny zastępczej, ponieważ w naszej ocenie matka jest niewydolna wychowawczo” – powiedział prokurator. Dodał, że z dotychczasowych ustaleń prokuratury nie wynika, by rodzina była objęta pomocą socjalną, czy opiekuńczo-wychowawczą. „W miejscu zamieszkania była to normalna, przeciętna rodzina” – dodał Brodowski.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

4
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x