fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 8 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Na Warmii i Mazurach wygrał Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski z poparciem 53,16 proc. wygrał II turę wyborów prezydenckich na Warmii i Mazurach. Andrzej Duda uzyskał w regionie 46,84 proc. głosów – wynika z danych opublikowanych przez PKW na stronie internetowej.

Na Warmii i Mazurach w drugiej turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski otrzymał 369 736 głosów, na Andrzeja Dudę głosowało 325 723 wyborców.

Frekwencja wyniosła 62,14 proc.

Najlepsze wyniki Trzaskowski uzyskał w mieście Olsztyn, gdzie zagłosowało na niego 64,08 proc. wyborów, a na Andrzeja Dudę- 35,92 proc. i w powiecie giżyckim, gdzie na Trzaskowskiego zagłosowało 61,21 proc. a na Andrzeja Dudę – 38,79 proc. wyborców, a także w powiecie olsztyńskim: na Trzaskowskiego zagłosowało 58,19 proc. wyborców a na Andrzeja Dudę 41,81 proc.

Dobry wynik Trzaskowski uzyskał także w mieście Elblągu, gdzie głos na niego oddało 57,37 proc. wyborców, podczas gdy na Dudę 42,63 proc.

Najlepszy wynik Andrzej Duda w regionie uzyskał w powiecie nowomiejskim, gdzie zagłosowało na niego 63,38 proc wyborców, podczas gdy na Rafała Trzaskowskiego – 36,62 proc. oraz w powiecie działdowskim, gdzie ubiegający się o reelekcję prezydent uzyskał 58,84 proc. poparcia a Trzaskowski- 41,16 proc.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...