fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 23 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Na Warmii i Mazurach wygrał Rafał Trzaskowski

Wiadomości Na Warmii i Mazurach wygrał Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski z poparciem 53,16 proc. wygrał II turę wyborów prezydenckich na Warmii i Mazurach. Andrzej Duda uzyskał w regionie 46,84 proc. głosów – wynika z danych opublikowanych przez PKW na stronie internetowej.

Na Warmii i Mazurach w drugiej turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski otrzymał 369 736 głosów, na Andrzeja Dudę głosowało 325 723 wyborców.

Frekwencja wyniosła 62,14 proc.

Najlepsze wyniki Trzaskowski uzyskał w mieście Olsztyn, gdzie zagłosowało na niego 64,08 proc. wyborów, a na Andrzeja Dudę- 35,92 proc. i w powiecie giżyckim, gdzie na Trzaskowskiego zagłosowało 61,21 proc. a na Andrzeja Dudę – 38,79 proc. wyborców, a także w powiecie olsztyńskim: na Trzaskowskiego zagłosowało 58,19 proc. wyborców a na Andrzeja Dudę 41,81 proc.

Dobry wynik Trzaskowski uzyskał także w mieście Elblągu, gdzie głos na niego oddało 57,37 proc. wyborców, podczas gdy na Dudę 42,63 proc.

Najlepszy wynik Andrzej Duda w regionie uzyskał w powiecie nowomiejskim, gdzie zagłosowało na niego 63,38 proc wyborców, podczas gdy na Rafała Trzaskowskiego – 36,62 proc. oraz w powiecie działdowskim, gdzie ubiegający się o reelekcję prezydent uzyskał 58,84 proc. poparcia a Trzaskowski- 41,16 proc.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: