fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Na Warmii i Mazurach wygrał Rafał Trzaskowski

Wiadomości Na Warmii i Mazurach wygrał Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski z poparciem 53,16 proc. wygrał II turę wyborów prezydenckich na Warmii i Mazurach. Andrzej Duda uzyskał w regionie 46,84 proc. głosów – wynika z danych opublikowanych przez PKW na stronie internetowej.

Na Warmii i Mazurach w drugiej turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski otrzymał 369 736 głosów, na Andrzeja Dudę głosowało 325 723 wyborców.

Frekwencja wyniosła 62,14 proc.

Najlepsze wyniki Trzaskowski uzyskał w mieście Olsztyn, gdzie zagłosowało na niego 64,08 proc. wyborów, a na Andrzeja Dudę- 35,92 proc. i w powiecie giżyckim, gdzie na Trzaskowskiego zagłosowało 61,21 proc. a na Andrzeja Dudę – 38,79 proc. wyborców, a także w powiecie olsztyńskim: na Trzaskowskiego zagłosowało 58,19 proc. wyborców a na Andrzeja Dudę 41,81 proc.

Dobry wynik Trzaskowski uzyskał także w mieście Elblągu, gdzie głos na niego oddało 57,37 proc. wyborców, podczas gdy na Dudę 42,63 proc.

Najlepszy wynik Andrzej Duda w regionie uzyskał w powiecie nowomiejskim, gdzie zagłosowało na niego 63,38 proc wyborców, podczas gdy na Rafała Trzaskowskiego – 36,62 proc. oraz w powiecie działdowskim, gdzie ubiegający się o reelekcję prezydent uzyskał 58,84 proc. poparcia a Trzaskowski- 41,16 proc.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x