Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Olsztyn utknął w korkach

reklama

Czwartkowe zatory na miejskich ulicach dały o sobie znać szczególnie dotkliwie w godzinach popołudniowych. 

Korki, przede wszystkim w czasie szczytów komunikacyjnych, nie są dla olsztynian żadną nowością. Jednak w tym tygodniu ruch w wybranych częściach naszego miasta był wyjątkowo utrudniony. Miało to związek z przeprowadzanymi przez drogowców od wtorku cząstkowymi remontami ulic (czytaj TUTAJ). W miejscu prowadzenia prac kierowcy musieli się liczyć ze zwężeniem jezdni, a więc i utrudnieniami w ruchu, który odbywał się wahadłowo i był kierowany przez sygnalistów.

reklama

O ile w ogóle się odbywał – w czwartkowe popołudnie olsztyńscy kierowcy w wielu miejscach stali w korkach, a sparaliżowane były nie tylko duże drogowe arterie, ale i momentami także mniejsze uliczki, którymi zmotoryzowani próbowali ominąć zatory powstałe w okolicach robót.

Taka sytuacja miała wczoraj miejsce m.in. w okolicach skrzyżowania ul. Krasickiego z ul. Wilczyńskiego, gdzie od środy do piątku odbywały się prace remontowe. Najpierw drogowcy pracowali na około 40-metrowym odcinku ul. Krasickiego w kierunku skrzyżowania z Wilczyńskiego, potem w obrębie skrzyżowania i prawoskrętu z Wilczyńskiego w Krasickiego.

Duże utrudnienia dało się odczuć zresztą nie tylko w okolicach ulic Krasickiego, Wyszyńskiego, Synów Pułku, lecz także Lubelskiej, Towarowej i Leonharda. W związku z tworzącymi się korkami olsztyńskie Centrum Sterowania Ruchem, które za pomocą kamer monitoruje miejski ruch, zmieniło ustawienie świateł tak, aby wydłużyć zjazd ze skrzyżowań i zwiększyć ich przepustowość.

Kierowcy powinni również pamiętać, że w piątek i sobotę, 18 i 19 grudnia, prowadzone będą również prace remontowe na leśnym odcinku al. Wojska Polskiego, w związku z czym zmotoryzowani muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu w tej okolicy.

reklama

styczeń, 2020

24STY19:30Bang2 - OlsztynHala Urania, Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 44

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

20 KOMENTARZE

  1. Czas najwyższy powiedzieć Grzymowicz tobie już dziękujemy, dość debilnych pomysłów. Wsadźcie go w godzinnych szczytu przy dworcu w autobus i niech jedzie na Jaroty to może wtedy zmądrzeje.

  2. Wyremontować można nawet lotnisko w Berlinie w ciągu jednej nocy lub doby a u nas czyni się łaskę użytkownikom dróg łatając a właściwie lepiąc dziury w jezdniach w godzinach szczytu i okresie przedświątecznym …. hallejuja !!!

  3. Stojąc w korkach samochody więcej „palą” więc władze się cieszą bo wzrośnie popyt na paliwo i Barany myślą, że ludzie przesiądą się do tramwaju. Pewnie celowo korkują ulice by zwróciło im się za tramwaje i by MPK stanęło na nogi. Pozmniejszali ulice robiąc z 2 pasów 1 lub z 3 pasów 2 i zadowoleni. Popier…e miasto a raczej władze, które tym wszystkim rządzą. Niedawno remontowana droga przy dukacie na nowo przerabiana i z 3 pasów 2 zostały bo przecież tramwaje. A Partyzantów lata czeka na remont i kij wie ile jeszcze lat poczeka. Wydają kasę na nowe drogi a potem te nowe na nowo rozpiep…ją a te najgorsze jak stały w kolejce tak stoją dalej i czekają na remont.

  4. WCZORAJ ??? wolnego ! To trwa od paru miesięcy ! Powrót z pracy zamienia się często w długą i wyczerpującą podróż po zakorkowanym Olsztynie. Autobusy to już w ogóle jeżdżą jak chcą. Trzy dwudziestki pod rząd, dwie piętnastki a innych lini nie widać-na inne czekać się nawet po 40 minut !!

  5. To nie tylko wczoraj i nie tylko w centrum. We wtorek półtorej godziny wyjeżdżałam z Olsztyna, z wjazdem do miasta było to samo. Porażka.

  6. W Warszawie takie małe remonty robi się w weekendy, od 22:00 w piątek do 6:00 rano w poniedziałek. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w Olsztynie robiono tak samo – poza mentalnością urzędników.

  7. Kto kurcze delikatnie mówiąc pozwala robić to w dzień?
    Od tego jest inna zmiana – nocna ale ktoś myśli o portfelu ratusza, a nie o mieszkańcach

  8. Myślę że pytanie jest źle postawione – wypadałoby zapytać Prezydenta jakie ruchy wykona bądz wykonało miasto aby przywrócić ruch samochodowy w centrum miasta po teoretycznie zakonczonym projekcie tramwajowym … no chyba że redakcja wiąże korki pod dworcem z remontem w okolicach jarot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X