fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 18 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Będzie II edycja „Bitwy o wozy”

Wiadomości Będzie II edycja "Bitwy o wozy"

W elbląskiej delegaturze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego wojewoda Artur Chojecki oraz z-ca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu bryg. mgr inż. Robert Licznerski przedstawili założenia II edycji akcji profrekwencyjnej „Bitwa o Wozy”. Ma ona zachęcić do udziału w głosowaniu w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Gminy do 20 tysięcy mieszkańców z największą frekwencją podczas drugiej tury wyborów prezydenckich otrzymają wozy strażackie. Trafią one do Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wartość jednego samochodu to prawie 800 tysięcy złotych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na drugą edycję akcji przygotowało 49 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Akcja skierowana jest do gmin w granicach województw, które istniały do 1999 roku.

O nowe wozy nie mogą ubiegać się gminy, które otrzymały je w ramach pierwszej edycji akcji. W pierwszej turze wyborów prezydenckich w województwie warmińsko-mazurskim najwyższą frekwencję i nowy wóz strażacki uzyskała gmina Stawiguda.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x