fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 29 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kolejne udogodnienia w olsztyńskim szpitalu dziecięcym

Wiadomości Kolejne udogodnienia w olsztyńskim szpitalu dziecięcym

Ponad 160 metrów kwadratowych powierzchni, prawie 100 miejsc dla klientów przy stolikach, zewnętrzny taras, a do tego plac zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu – tak wygląda nowe oblicze bufetu w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. 

W czwartek, 17 grudnia, w obecności przyjaciół szpitala, partnerów i władz województwa z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem na czele, odbyła się prezentacja zakończonej inwestycji, a także zagospodarowanego szpitalnego patio.

Najważniejszym elementem modernizacji szpitalnego bufetu była budowa zewnętrznego pawilonu – jadalni, której wyjście prowadzi na szpitalne patio. Przeszklona sala i taras zostały tak zaprojektowane, by dorośli, spożywając posiłek, mogli jednocześnie czuwać nad dziećmi bawiącymi się na przyległym palcu zabaw. Przy okazji uroczystości rozstrzygnięto także konkurs na nazwę bufetu – ostatecznie wygrał „Wigorek”.

Fot. WSSD Olsztyn.
Fot. WSSD Olsztyn.

W czwartek zaprezentowano również specjalnie przygotowane miejsce przy szpitalu, w którym pacjenci i ich opiekunowie mogą odpoczywać na świeżym powietrzu wśród zieleni. Ta część powstała w dużej mierze dzięki pomocy sponsorów – łączny koszt inwestycji wyniósł ok. 680 tys. zł. (w tym modernizacja bufetu 600 tys. zł).

Na zakończenie uroczystości w rolę św. Mikołaja wcielił się marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, który z paczkami bożonarodzeniowymi i życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia odwiedził pacjentów przebywających na oddziałach.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Największy klub w Olsztynie ma niezwykłą ofertę: pijesz bez limitu

"Hookah club" w Olsztynie wystartował z nową, ekstremalnie opłacalną ofertą. "3 dni ucztowania" bez limitów. Jedyny taki Shisha Club w Olsztynie, a może i w...

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przeczytaj także: