fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 6 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kolejne udogodnienia w olsztyńskim szpitalu dziecięcym

Ponad 160 metrów kwadratowych powierzchni, prawie 100 miejsc dla klientów przy stolikach, zewnętrzny taras, a do tego plac zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu – tak wygląda nowe oblicze bufetu w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. 

W czwartek, 17 grudnia, w obecności przyjaciół szpitala, partnerów i władz województwa z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem na czele, odbyła się prezentacja zakończonej inwestycji, a także zagospodarowanego szpitalnego patio.

Najważniejszym elementem modernizacji szpitalnego bufetu była budowa zewnętrznego pawilonu – jadalni, której wyjście prowadzi na szpitalne patio. Przeszklona sala i taras zostały tak zaprojektowane, by dorośli, spożywając posiłek, mogli jednocześnie czuwać nad dziećmi bawiącymi się na przyległym palcu zabaw. Przy okazji uroczystości rozstrzygnięto także konkurs na nazwę bufetu – ostatecznie wygrał „Wigorek”.

Fot. WSSD Olsztyn.
Fot. WSSD Olsztyn.

W czwartek zaprezentowano również specjalnie przygotowane miejsce przy szpitalu, w którym pacjenci i ich opiekunowie mogą odpoczywać na świeżym powietrzu wśród zieleni. Ta część powstała w dużej mierze dzięki pomocy sponsorów – łączny koszt inwestycji wyniósł ok. 680 tys. zł. (w tym modernizacja bufetu 600 tys. zł).

Na zakończenie uroczystości w rolę św. Mikołaja wcielił się marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, który z paczkami bożonarodzeniowymi i życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia odwiedził pacjentów przebywających na oddziałach.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...