fbpx
6 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Niebezpieczna sytuacja w Olsztynie. Świadek zatrzymał kierowcę z dużymi zaburzeniami

reklama

Dzięki policyjnym kontrolom, ale i również dzięki czujności osób postronnych, z ruchu drogowego wyeliminowanych zostaje coraz to więcej nietrzeźwych kierujących.

Tylko w trakcie jednego wieczoru olsztyńscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które wsiadły za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. We wtorek (30.06.2020) patrol olsztyńskiego ruchu drogowego w jednej z miejscowości w gminie Gietrzwałd zauważył kierującego motorowerem, który niewłaściwie korzystał z kasku ochronnego, a jego styl jazdy pozostawiał wiele do życzenia. Kierujący motorowerem, dopiero co ruszył spod sklepu, a tu taka niespodzianka – kontrola drogowa! Policyjny nos sprawdził się po raz kolejny. Dzięki intuicji i zatrzymaniu do kontroli drogowej kierującego motorowerem, policjanci z olsztyńskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego potencjalne niebezpieczeństwo. Badanie alkomatem potwierdziło, że 69-latek zdecydował się na jazdę motorowerem mimo tego, że w jego organizmie krążył ponad promil alkoholu.

reklama

Kolejna niebezpieczna sytuacja miała miejsce w centrum Olsztyna po godz. 22:00. W tym przypadku, przypadkowy świadek wykazał się czujnością i postawą godną do naśladowania. Mężczyzna widząc jadącego tzw. „wężykiem” kierowcę osobowego peugeota, stanął na wysokości zadania, zatrzymał podejrzane auto i o niebezpiecznej sytuacji poinformował Policję. Już po chwili na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze, którzy potwierdzili przypuszczenia świadka, co do tego, że powodem zaburzeń funkcji psycho-motorycznych kierującego peugeotem były promile alkoholu krążące w jego organizmie, których jak wskazało badanie było 3. Zatrzymany 32-latek musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy i już wkrótce przed sądem będzie tłumaczył się z powodu, dla którego będąc nietrzeźwym znalazł się za kierownicą pojazdu mechanicznego.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoKMP Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: