fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 6 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

W mazurskich kurortach Trzaskowski przed Dudą

W najpopularniejszych mazurskich miastach pierwszą turę wyborów wygrał Rafał Trzaskowski przed Andrzejem Dudą. Kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał wyższe poparcie od urzędującego prezydenta w Węgorzewie, Giżycku, Mikołajkach, Mrągowie.

W gminie Mikołajki, którą w czasie kampanii Trzaskowski odwiedził, zagłosowało na niego 39,67 proc. wyborców, a Andrzej Duda uzyskał tam 33,49 proc. głosów.

W powiecie giżyckim na Trzaskowskiego zagłosowało 38,16 proc. wyborców, na Dudę 34,82 proc. W samym mieście Giżycku Rafał Trzaskowski zdobył 41,64 proc. głosów, a Andrzej Duda – 31,24 proc.

W gminie Węgorzewo na kandydata Koalicji Obywatelskiej zagłosowało 37,99 proc. wyborców, a na Dudę – 34,72 proc.

W Mrągowie Trzaskowski zdobył nieco ponad 1 proc. poparcia więcej od Dudy, głosowało na niego 36,21 proc. wyborców, a na Dudę – 35,05 proc. Co ciekawe, w gminie Sorkwity, gdzie w kampanii wyborczej Rafał Trzaskowski zaliczył wpadkę mówiąc, że cztery lata temu nie był posłem i nie głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego, co potem prostował, zwyciężył Andrzej Duda. W gm. Sorkwity na obecnego prezydenta zagłosowało 42,67 proc. wyborców, a na Trzaskowskiego 33,17 proc.

Według danych ze 100 proc. obwodów głosowania w województwie warmińsko-mazurskim (1115 obwodów), Andrzej Duda uzyskał 253 931 głosów (40,1 proc.), a Rafał Trzaskowski 208 922 głosy (33 proc.).

ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...