fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 22 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

W mazurskich kurortach Trzaskowski przed Dudą

Wiadomości W mazurskich kurortach Trzaskowski przed Dudą

W najpopularniejszych mazurskich miastach pierwszą turę wyborów wygrał Rafał Trzaskowski przed Andrzejem Dudą. Kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał wyższe poparcie od urzędującego prezydenta w Węgorzewie, Giżycku, Mikołajkach, Mrągowie.

W gminie Mikołajki, którą w czasie kampanii Trzaskowski odwiedził, zagłosowało na niego 39,67 proc. wyborców, a Andrzej Duda uzyskał tam 33,49 proc. głosów.

W powiecie giżyckim na Trzaskowskiego zagłosowało 38,16 proc. wyborców, na Dudę 34,82 proc. W samym mieście Giżycku Rafał Trzaskowski zdobył 41,64 proc. głosów, a Andrzej Duda – 31,24 proc.

W gminie Węgorzewo na kandydata Koalicji Obywatelskiej zagłosowało 37,99 proc. wyborców, a na Dudę – 34,72 proc.

W Mrągowie Trzaskowski zdobył nieco ponad 1 proc. poparcia więcej od Dudy, głosowało na niego 36,21 proc. wyborców, a na Dudę – 35,05 proc. Co ciekawe, w gminie Sorkwity, gdzie w kampanii wyborczej Rafał Trzaskowski zaliczył wpadkę mówiąc, że cztery lata temu nie był posłem i nie głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego, co potem prostował, zwyciężył Andrzej Duda. W gm. Sorkwity na obecnego prezydenta zagłosowało 42,67 proc. wyborców, a na Trzaskowskiego 33,17 proc.

Według danych ze 100 proc. obwodów głosowania w województwie warmińsko-mazurskim (1115 obwodów), Andrzej Duda uzyskał 253 931 głosów (40,1 proc.), a Rafał Trzaskowski 208 922 głosy (33 proc.).

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x