-2 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Właścicielom mieszkań i domów grozi mandat 500 zł za śmieci

WiadomościWłaścicielom mieszkań i domów grozi mandat 500 zł za śmieci

Strażnik miejski będzie mógł ukarać osobę uchylającą się od regulowania rachunków za odpady – właścicielom domów i mieszkań grozi mandat 500 zł – pisze poniedziałkowa „Rzeczpospolita” w materiale o pracach nad projektem nowelizacji przepisów.

reklama

Gazeta podała, że co najmniej 5 mln Polaków wymiguje się od obowiązku wnoszenia opłat za wywóz śmieci i obecnie trudno ich ukarać, a nad zmianą przepisów, by było to możliwe pracuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W projekcie nowelizacji rozporządzenia w sprawie wykroczeń, które uprawnia strażników straży gminnych do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego przewiduje się, że strażnik miejski albo gminny będzie mógł nałożyć mandat do 500 zł na osobę, która nie złożyła deklaracji, na podstawie której ustala się wysokość opłaty za wywóz śmieci – podała „Rz”.

Ukarany mandatem został 37-latek, który na hulajnodze przekroczył prędkość o 17 km/h
reklama

Zgodnie z projektem taka sama kara ma czekać tego, kto podał nieprawdę w tej deklaracji – np. zaniżył liczbę domowników, przez co płaci mniej za śmieci, czy nie segreguje odpadów – wynika z artykułu.

Gazeta podała też, że strażnik będzie miał prawo ukarać mandatem osobę, która zadeklarowała, że założy kompostownik, chcąc płacić mniej za wywóz śmieci, a w rzeczywistości była to pusta obietnica albo choć ma kompostownik, to w praktyce z niego nie korzysta.

reklama

Przeczytaj więcej w artykule: Jakie kary grożą za nielegalny wywóz śmieci?

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Ukarany mandatem został 37-latek, który na hulajnodze przekroczył prędkość o 17 km/h

19-latka pędziła al. Sikorskiego prawie 120 km/h. Straciła prawo jazdy po miesiącu