fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 13 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Skarbówka wraca do kontrolowania

Biznes odetchnął na kilka tygodni od kontroli skarbówki. Jednak czas ulgi właśnie się kończy. W okresie odmrażania gospodarki urzędnicy wracają do aktywności sprzed wybuchu pandemii – donosi we wtorek „Rzeczpospolita”.

„Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w I kwartale 2020 r. wszczętych zostało 480 nowych kontroli celno-skarbowych. W kwietniu zaś tylko 12” – czytamy w gazecie. „Jednocześnie na koniec kwietnia w toku pozostawało ich niemal 3,2 tys. Większość dotyczy VAT, w tym najcięższych przestępstw karuzelowych” – pisze dziennik.

Gazeta podkreśla, że podobnie wyglądają statystyki kontroli podatkowych, które dotyczą prawidłowości rozliczeń. „W kwietniu było tylko sześć nowych i prawie 4 tys. w toku” – zaznacza „Rz”.

„Kończone będą te kontrole, które pozostają w toku. Wszczynanie nowych będzie zaś zależało od wyników analizy ryzyka” – mówi gazecie Anita Wielanek, rzecznik szefa Krajowej Administracji Skarbowej. „Kontrole podatkowe i celno-skarbowe podejmowane są tam, gdzie wynik analizy wskazuje największe prawdopodobieństwo występowania nieprawidłowości” – dodaje.

Gazeta donosi, że nie uspokaja to przedsiębiorców. „Są pełni obaw. Wielu wciąż mierzy się ze skutkami kryzysu gospodarczego spowodowanego epidemią” – podkreśla „Rz”.

„Przedsiębiorcy muszą się przygotować na trudny okres. Kontrole ruszyły już pełną parą” – potwierdza w rozmowie z „Rz” Dariusz Malinowski, partner w KPMG.

Jak dodaje gazeta, według mec. Jarosława Ziobrowskiego, partnera w Kancelarii Kurpisz Ziobrowski, do firm trafiają już m.in. wezwania na przesłuchanie w charakterze świadka czy żądania udostępnienia określonych dokumentów.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...