fbpx
22 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

Skarbówka wraca do kontrolowania

reklama
Wyślij przez
0

Biznes odetchnął na kilka tygodni od kontroli skarbówki. Jednak czas ulgi właśnie się kończy. W okresie odmrażania gospodarki urzędnicy wracają do aktywności sprzed wybuchu pandemii – donosi we wtorek „Rzeczpospolita”.

„Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w I kwartale 2020 r. wszczętych zostało 480 nowych kontroli celno-skarbowych. W kwietniu zaś tylko 12” – czytamy w gazecie. „Jednocześnie na koniec kwietnia w toku pozostawało ich niemal 3,2 tys. Większość dotyczy VAT, w tym najcięższych przestępstw karuzelowych” – pisze dziennik.

Gazeta podkreśla, że podobnie wyglądają statystyki kontroli podatkowych, które dotyczą prawidłowości rozliczeń. „W kwietniu było tylko sześć nowych i prawie 4 tys. w toku” – zaznacza „Rz”.

reklama

„Kończone będą te kontrole, które pozostają w toku. Wszczynanie nowych będzie zaś zależało od wyników analizy ryzyka” – mówi gazecie Anita Wielanek, rzecznik szefa Krajowej Administracji Skarbowej. „Kontrole podatkowe i celno-skarbowe podejmowane są tam, gdzie wynik analizy wskazuje największe prawdopodobieństwo występowania nieprawidłowości” – dodaje.

Gazeta donosi, że nie uspokaja to przedsiębiorców. „Są pełni obaw. Wielu wciąż mierzy się ze skutkami kryzysu gospodarczego spowodowanego epidemią” – podkreśla „Rz”.

„Przedsiębiorcy muszą się przygotować na trudny okres. Kontrole ruszyły już pełną parą” – potwierdza w rozmowie z „Rz” Dariusz Malinowski, partner w KPMG.

Jak dodaje gazeta, według mec. Jarosława Ziobrowskiego, partnera w Kancelarii Kurpisz Ziobrowski, do firm trafiają już m.in. wezwania na przesłuchanie w charakterze świadka czy żądania udostępnienia określonych dokumentów.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze