fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Zatrucie czadem w Olsztynie. Szybka interwencja uratowała rodzinę

Wiadomości Zatrucie czadem w Olsztynie. Szybka interwencja uratowała rodzinę

Funkcjonariusze policji znaleźli troje domowników w środku nocy na piętrze domu jednorodzinnego. Dwie osoby były nieprzytomne, jedna nie była w stanie sama opuścić mieszkania. Wszyscy trafili do szpitala na obserwację. 

W środę (16.12) przed godz. 3 nad ranem do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji Olsztynie zadzwoniła wystraszona kobieta, która obudziła się w nocy z dużym bólem głowy. Kobieta dodała, że nie może obudzić swojego męża oraz córki.

Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji. W tym samym czasie powiadomione zostały również inne służby ratownicze, ponieważ zachodziła obawa, że rodzina mogła zatruć się gazem.

Po kilku minutach na miejscu byli już policjanci, którzy weszli do domu, mimo że nikt nie otwierał im drzwi. Po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń na parterze funkcjonariusze wbiegli na piętro, gdzie znaleźli zgłaszającą kobietę. Nie była ona w stanie samodzielnie się poruszać. Uskarżała się na mocny ból głowy – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. – Obok w pokoju na podłodze leżeli nieprzytomny mąż i córka. Policjanci otworzyli okna, udzielili pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz sprowadzili ich na parter.

Chwilę później na miejsce dotarły pozostałe służby ratownicze. 59-mężczyzna i 56-letnia kobieta oraz ich 38-letnia córka zostali przewiezieni na obserwację do szpitala. Na miejscu strażacy stwierdzili bardzo wysokie stężenie tlenku węgla.

Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Policjanci i strażacy przestrzegają: w trakcie sezonu grzewczego występuje zagrożenie zatrucia czadem. Pamiętajmy, aby sprawdzać szczelność przewodów kominowych i systematycznie je czyścić. Brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach i niesprawne urządzenia gazowe, piece i kominki, wiążą się z ogromnym ryzykiem zatrucia tlenkiem węgla.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x